معاون سازمان امور مالیاتی كشور:

40 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در كشور وجود دارد

40 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در كشور وجود دارد

به گزارش کارت خوب معاون سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: حدود 40 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور وجود دارد.به گزارش کارت خوب به نقل از مهر، محمد مسیحی پس از ظهر یکشنبه در دیدار با آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان با اشاره به اینکه درآمدهای مالیاتی یکی از با اهمیت ترین مؤلفه های درآمدی کشور است، گفت: در کشورهای پیشرفته یک سیستم مالیاتی پیشرفته برای مودیان وجود دارد که این امر نشان از اهمیت درآمدهای مالیاتی در اداره هر کشور است.
وی با اعلان اینکه مالیات همانند یک داروی تلخی است که باید به اقتصاد کشور خورانده شود، اظهار داشت: حقیقت این است که درآمدهای نفتی سبب شده است که از درآمدهای مالیاتی غافل شویم ولی حال باتوجه به تحریم های ظالمانه آمریکا و کاهش فروش نفت، اهمیت این درآمدها بیش از پیش مشخص شده است.
تحقق ۱۰۰ درصدی درآمدهای مالیاتی کشور در ۱۰ ماهه گذشته
معاون سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به تحقق ۱۰۰ درصدی درآمدهای مالیاتی کشور در ۱۰ ماهه گذشته اشاره کرد: لازم است از مردم و صاحبان واحدهای صنفی و تولیدکنندگان بابت همکاری خوبی که با سازمان مالیاتی کشور داشته اند، تشکر نماییم.
وی با اعلان اینکه سازمان امور مالیاتی کشور ماهانه ۱۵۰ هزار میلیارد ریال وصول و درآمد مالیاتی دارد، اشاره کرد: یکی از اقداماتی که بسیار به دنبال آن هستیم هوشمندسازی نظام امور مالیاتی در کشور است.
پذیرش ۷۰ درصد اظهارنامه های مردم در قالب اجرای قانون ۹۷ مالیاتی
مسیحی با اشاره به اجرای قانون ۹۷ مالیاتی برای نخستین بار در کشور بیان داشت: در قالب اجرای این قانون ۷۰ درصد اظهارنامه های مردم مورد پذیرش قرار گرفت.
وی با اعلان اینکه یکی از با اهمیت ترین اقدامات سازمان امور مالیاتی مقابله با فرارهای مالیاتی است، اظهار داشت: برآورد می نماییم که حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور داریم.
معاون سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه حدود ۴۰ درصد از فعالان اقتصادی کشور معاف از مالیات هستند، افزود: البته تمامی پیگیری ها و اقدامات ما در مورد فرارهای مالیاتی در قالب قانون و مقررات است.


منبع:

1399/11/06
17:57:10
0.0 / 5
972
تگهای خبر: اقتصاد , تحریم , تولید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
کارت خوب

کارت ویزیت خوب