پورابراهیمی در تذكر شفاهی:

آقای روحانی! آدرس غلط به مردم ندهید

آقای روحانی! آدرس غلط به مردم ندهید

کارت خوب: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه تعیین ارز 4200 تومانی پیش از تشکیل شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا بوده است، خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: آدرس غلط به مردم ندهید.به گزارش کارت خوب به نقل از مهر، محمدرضا پورابراهیمی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به رئیس جمهور درباب اظهارنظر معاون اول وی در جلسه روز گذشته که به مناسبت روز ملی صادرات برگزار شد، اظهار داشت: آقای جهانگیری بهتر است درباب ارز ۴۲۰۰ تومانی واقعیت ها را به مردم بگوید.
وی اضافه کرد: همانطور که تاریخ گواهی می دهد و همگان اطلاع دارند، دولت در فروردین ۹۷ با وجود مخالفت صریح مجلس و کمیسیون اقتصادی تصمیم به تعیین ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفت که آثار زیانبار آن هر روز بیشتر از گذشته در اقتصاد کشور نمایان می شود.
نماینده مردم کرمان در مجلس خطاب به معاون اول رئیس جمهور، اشاره کرد: صحبت های جنابعالی در خصوص اینکه تصمیمات مربوط به تعیین ارز ۴۲۰۰ تومانی در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی کشور، در مردادماه گرفته شده، آدرس غلط دادن به مردم است، چونکه در فروردین ماه چند سال قبل که برای ارز ۴۲۰۰ تومانی تصمیم گرفتید، جلسه ای تحت عنوان سران قوا در کشور وجود نداشت.
پورابراهیمی اشاره کرد: مقام معظم رهبری در اردیبهشت و خردادماه سال ۹۷ دستور تشکیل جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی کشور را دادند و در مرداد ماه همان سال کار انجام شده دولت در دستور کار این جلسه قرار گرفت، چرا آدرس غلط به مردم می دهید؛ مسئولیت و تبعات این اقدام را بپذیرید. همین طور این مساله را بپذیرید که مجلس هر گاه می خواهد برای ارز ۴۲۰۰ تومانی تصمیم بگیرید، کما اینکه هم اکنون نیز به این مساله ورود کرده، با آن مخالفت می کنید و تصمیمات شما هزینه های سنگینی را به کشور تحمیل کرده است.
وی خطاب به رئیس جمهور، اظهار داشت: همه می دانند که کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با ارز ۴۲۰۰ تومانی مخالف بود و در جلسه ای که با هماهنگی رئیس مجلس وقت در دفتر جنابعالی با حضور وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی وقت به مدت دو ساعت و نیم برگزار شد، شما در جمع بندی رسماً اعلام کردید که «مجلس کار خودش را بکند و دولت کار خودش را. ما تصمیم گرفتیم و اجرا می کنیم!» خواهش می کنم آدرس غلط به مردم ندهید.

1399/10/23
23:22:45
0.0 / 5
988
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
کارت خوب

کارت ویزیت خوب