سازمان امور مالیاتی اعلام كرد:

درآمد ۱۰ هزار میلیارد تومانی دولت از مالیات بر نقل و انتقال سهام

درآمد ۱۰ هزار میلیارد تومانی دولت از مالیات بر نقل و انتقال سهام

به گزارش كارت خوب سازمان امور مالیاتی از كسب درآمد حدودا ۱۳ هزار میلیارد تومانی مالیات بر ثروت در ۶ ماهه نخست سال جاری اطلاع داد كه بیشتر از ۹.۹ هزار میلیارد تومان آن به مالیات بر نقل و انتقال سهام مربوط می شود.به گزارش کارت خوب به نقل از مهر، سازمان امور مالیاتی اعلام نمود: در نیمه نخست سال ۹۹ بیشتر از ۸۵ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شد که ۵۴ هزار و ۹۵۵ میلیارد تومان درآمد مالیات مستقیم از بخش های مختلف اقتصادی بوده است.
عمده ترین بخش مالیات بر ثروت که حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان (۱۲ هزار و ۹۴۰ میلیارد تومان) بوده به مالیات بر نقل و انتقال سهام داران بورسی باز می گردد که با عنایت به روند صعودی شاخص بورس و ارزش بازار سهام در نیمه نخست سال، درآمد ۹ هزار و ۹۲۱ میلیارد تومانی را به خزانه داری کل واریز کرد.
در بخش مالیات بر نقل و انتقال املاک و نقل و همینطور مالیات بر انتقال سرقفلی هم به ترتیب ۸۱۴ و ۸۷۹ میلیارد تومان درآمد به حساب خزانه واریز شد.
درآمد مالیاتی از محل خودرو ها و خانه های لوکس (خودروها واحدهای مسکونی گران قیمت) ذیل بند ۱ تبصره ۶ قانون بودجه سال ۹۹ نیز صفر اعلام شده است.


1399/08/23
18:35:21
5.0 / 5
1481
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بورس , ثروت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
کارت خوب

کارت ویزیت خوب