دژپسند در حاشیه جلسه دولت:

مردم در بورس حساب و كتاب داشته باشند

مردم در بورس حساب و كتاب داشته باشند

به گزارش كارت خوب وزیر اقتصاد اظهار داشت: اگر بازار سرمایه قوام پیدا كند، اشتغال و تولید بالا می رود و برای رونق اقتصاد مفید می باشد.به گزارش کارت خوب به نقل از مهر، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد قبل از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت بازار بورس، اظهار نمود: شرایط بازار سرمایه با شرایط کلی اقتصاد متناسب است. ما یک دوره رونق داشتیم و چند هفته ای است که نوسان بیشتر شده است.
دژپسند اظهار داشت: نوسان در ذات بورس است و فعالان بورس هم باید بازار را میان مدت و دراز مدت ببینند. در شرایط فعلی صنایع بورسی رشد واقعی شأن در مرداد ماه بالغ بر ۲ درصد بوده است، چونکه شرکت های بررسی شده هستند. ما برای بازار سرمایه در همین مدت، بهترین مصوبات را دریافت کردیم.
وی افزود: اگر شرکت های بورسی افزایش سرمایه بدهند، با سلب حق تقدم، می توانند ۲۰ درصد از درآمد مشمول مالیات را با نرخ صفر حساب کنند. این یک امتیاز بسیار عالی و یک سیگنال مثبت است. ما از نظر قوانین و مقررات و تسهیل ورود و خروج در بازار سرمایه، بهترین حالت را در چند سال گذشته ایجاد کردیم.
وزیر اقتصاد اظهار داشت: شرکت های دولتی و بخش عمومی موظف می باشند تا ۲۵ درصد سهام خویش را شناوری عرضه کنند. تابحال مقرراتی وضع شده تا فعالیت بورس را با رونق بیشتری مواجه کند.
دژپسند تصریح کرد: فعالان بورسی و مردم نگرانی دارند ولی با کمی تأمل برخورد کنند. باید حساب و کتاب در بازار سرمایه داشته باشیم. در بورس محاسبات لحظه ها نیست بلکه محاسبات دوره هاست.
وی تصریح کرد: اقتضای پایداری بورس این است که همه با تأمل حرکت نماییم. امروز یکی از ضروریات اجتناب ناپذیر اقتصاد ایران، پایداری و تعمیق بازار سرمایه است. اقتصاد به یک بازار عمیق سرمایه نیاز دارد.
وزیر اقتصاد تصریح کرد: یکی دیگر از تصمیمات اخیر اختصاص یک درصد از ورودی های صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه است. از سال ۹۴ تصویب شده بود و بالاخره قرار شد که این مصوبه اجرایی شود.
دژپسند اظهار داشت: برخی می گفتند اگر بازار بورس بالا برود روی قیمت سایر موادر اثرگذار خواهد بود، اما عملاً ثابت شد که اینطور نیست. چرا این هفته ها که شاخص از ۲ میلیون به ۱ میلیون ۶۰۰ هزار رسیده، قیمت سایر موارد پایین نیامده است؟ برخی این سخنان را بی جهت مطرح می کنند. اگر بازار سرمایه قوام پیدا کند، اشتغال و تولید بالا می رود و برای رونق اقتصاد مفید می باشد.


منبع:

1399/06/19
13:22:02
5.0 / 5
2018
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب