در حاشیه جلسه دولت:

فعالان بازار سرمایه هیجانی رفتار نكنند

فعالان بازار سرمایه هیجانی رفتار نكنند

به گزارش كارت خوب وزیر اقتصاد اظهار داشت: دولت قائل به این است كه بازار سرمایه باید مورد توجه باشد و تقویت شود.به گزارش کارت خوب به نقل از مهر، فرهاد دژپسند قبل از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار نمود: ذات بازار سرمایه ریسکی است یعنی دارای یک روند ثابت و تضمین شده نیست، وقتی کسی می خواهد در بازار سرمایه فعالیت کند باید این نکات را در نظر داشته باشد.
دژپسند اضافه کرد: بازار سرمایه به شکلی است که سهام برخی شرکت ها نوسان دارد. مثلاً در دوره تشکیل مجامع ترتیباتی حاکم است که ممکنست بر سهام شرکت ها اثر بگذارد. تحولات بین المللی و تحولات بازارها و متغیرهای جایگزین می تواند به بازار سرمایه اثرگذار باشد.
وزیر اقتصاد، اظهار داشت: پاسخ این سوال که آنهایی که به بازار سرمایه ورود کرده اند بمانند یا بروند، کلی نیست. کسانی که وارد بازار سرمایه شده اند باید دقیقاً محاسبه کنند و وقتی سهام شرکتی که طبق اقتضائات و محاسبات نباید کاهش پیدا می کرده است، باید با صبر برخورد کنند، از طرفی اگر سهام شرکتی که طبق محاسبات نباید افزایش می یافته و اصلاح شده، باید اصلاح آنرا بپذیرند. بدین سبب این نوسانات بستگی به شرکت، صورت های مالی آن و روند تحولات بین المللی آن صنعت دارد.
وی افزود: دولت قائل به این است که بازار سرمایه باید مورد توجه باشد و تقویت شود.
دژپسند در پاسخ به این پرسش که چرا سهام عدالت به سبد سهام سهامداران نمی آید تا خودشان بتوانند در مورد آن تصمیم بگیرند؟، اظهار داشت: این کار توسط کارگزاری ها انجام می شود اما اگر هرکسی نسبت به سهام عدالت اعتراضی دارد طبق سامانه هایی که اعلام کردیم که دادیم شکایت کنند و تابحال برخوردهایی انجام گرفته است و مشکلات اصلاح شده است. سهام عدالت سهام شرکت های بسیار خوبی است. تقاضای من از سهامداران سهام عدالت این است که گرفتار هیجانات بازار نشوند، چونکه سهام عدالت بهادار است.
وزیر اقتصاد در واکنش به فضاسازی رسانه های فارسی زبان درباب سفارش به مردم برای خروج از بورس، اظهار داشت: قرار نیست سرنوشت ما را آنها تعیین کنند، فعالان بازار سرمایه در کشور قدرت تحلیل دارند. امروز دوره های آموزشی زیادی برای بازار سرمایه انجام می شود. از طرفی با صداوسیما وارد مذاکره شدیم که یک شبکه خاصی را تعیین نماییم که چند ساعت در روز بتوانیم آموزش ها در این خصوص ارائه دهیم. سازمان بورس در این ارتباط جلساتی با صداوسیما داشته است.
وی افزود: تمام فعالان بازار سرمایه که جدیدالورود بازار شده اند حتما مشاوره بگیرند و به حرف های شبکه های دیگر اتکا نکنند.


منبع:

1399/05/30
21:40:45
5.0 / 5
1819
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
کارت خوب

کارت ویزیت خوب