در پی سقوط بی سابقه بازار؛

ترامپ: شاید خرید نفت از عربستان را متوقف كنم

ترامپ: شاید خرید نفت از عربستان را متوقف كنم

كارت خوب: رئیس جمهوری آمریكا در واكنش به سقوط بی سابقه بهای نفت این كشور به زیر صفر، از احتمال توقف خرید نفت از عربستان سعودی برای جبران ضرر سخن گفت.به گزارش كارت خوب به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا از بررسی احتمال توقف خرید نفت از عربستان سعودی در امتداد پشتیبانی از صنعت حفاری بومی آگاهی داد.
گفتنی است به دنبال كاهش بی سابقه بهای نفت آمریكا به زیر صفر، خیلی از هم حزبی های جمهوریخواه ترامپ خواستار توقف خرید نفت از عربستان سعودی شده اند خصوصاً كه آنها در كنار بحران كرونا كه به كاهش تقاضا منجر شده، نزاع ریاض- مسكو درباره سقف تولید نفت را از عمده دلیلهای سرریز شدن ذخایر نفتی و سقوط بازار می دانند.
در همین راستا، ترامپ ادعا نمود آمریكا ذخایر نفتی عظیمی دارد و وی به توقف خرید از عربستان فكر خواهدنمود.
ترامپ همین طور ادعا نمود كه سقوط بهای نفت كوتاه مدت است حال آنكه وی به خسارت وارد آمده بر صنایع نفتی آمریكا و شركت هایی كه تا مرز ورشكستگی رفته اند؛ اذعان كرد.
با این حال، وی بخش عمده سقوط بازار را ناشی از بحران كرونا دانست و اضافه كرد: مشكل این است كه هیچ كس در هیچ جای دنیا حتی یك ماشین هم نمی راند. كارخانه ها و مشاغل بسته هستند. ما انرژی زیادی خصوصاً در حوزه انرژی و نفت داشتیم و ناگهان ۴۰ تا ۵۰ درصد ضرر دادیم.
وی همین طور ابراز امیدواری كرد كه تصمیم اخیر اوپك پلاس در خصوص كاهش سقف تولید تا روزانه ۱۵ میلیون بشكه نفت، به افزایش قیمت ها و جبران ضرر منجر شود.


منبع:

1399/02/02
13:33:34
5.0 / 5
3069
تگهای خبر: بازار , تولید , شركت , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب