با افت شدید تقاضا ناشی از شیوع كرونا

ركورد ذخیره سازی نفت شكسته شد

ركورد ذخیره سازی نفت شكسته شد

كارت خوب: منابع حمل و نقل اعلام نمودند كه مقدار ذخیره سازی شناور نفت خام به ركورد تازه 160 میلیون بشكه رسید.


به گزارش كارت خوب به نقل از رویترز، منابع حمل و نقل اعلام نمودند كه معامله گران در حال ذخیره سازی بی سابقه ۱۶۰ میلیون بشكه نفت در نفتكش ها هستند. مقدار ذخیره سازی روی آب، برای مقابله با مازاد عرضه موجود ناشی از كاهش تقاضا به سبب همه گیری ویروس كرونا، نسبت به دو هفته گذشته دو برابر شده است.
وزیران نفت و انرژی تولیدكنندگان عضو و غیرعضو سازمان كشورهای صادركننده نفت (اوپك) موسوم به اوپك پلاس در دهمین نشست فوق العاده خود بر سر كاهش تولید روزانه ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشكه ای در ماه های مه و ژوئن به توافق رسیدند.
در همین حال، تلاش بازیگران نفتی، در زمانی كه معتقدند شاهد بیشترین مازاد عرضه در تاریخ هستند، برای یافتن گزینه های ذخیره سازی در خشكی یا شناور روی آب افزایش یافته است.
منابع حمل و نقل اعلام نمودند ذخیره سازی نفت خام روی آب به ۱۶۰ میلیون بشكه رسیده است. این ذخیره سازی شامل ۶۰ نفتكش هركدام با ظرفیت حداكثر ۲ میلیون بشكه نفت می شود.
آخرین باری كه مقدار ذخیره شناور به مقدار كنونی نزدیك شد، سال ۲۰۰۹ بود كه معامله گران پیش از بارگیری ذخیره سازی ها، بیش از ۱۰۰ میلیون بشكه در دریا ذخیره كردند.
گرگوری لوئیس، تحلیلگر حمل و نقل گروه خدمات مالی جهانی بی تی آی جی، در یادداشتی اظهار داشت: این شرایط در طول تاریخ فعالیت نفتكش ها بی سابقه است. در صورتیكه ذخیره سازی در نفتكش های غول پیكر تیتر خبرها شده است، مشاهده می شود نفتكش های كوچك تر نفت و فرآورده های نفتی هم برای ذخیره سازی استفاده می شوند.
موقعیت مكانی این نفتكش ها بطور معمول خلیج آمریكا و سنگاپور است كه مراكز عمده نفتی در آن واقع شده اند.
در شرایطی كه قیمت های آتی از قیمت های كنونی بالاتر باشد، غول های نفتی و شركت های بازرگانی برای ذخیره نفت تولیدی خود یا خرید ارزان از بازار، به امید بهبود شرایط بازار و فروش نفت با قیمتی بالاتر در آینده، نفتكش رزرو می كنند.


منبع:

1399/02/01
14:13:52
5.0 / 5
2822
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
کارت خوب

کارت ویزیت خوب