براساس داده ها اسفند ۱۳۹۸

65 میلیون راس دام سبك در كشور وجود دارد

65 میلیون راس دام سبك در كشور وجود دارد

كارت خوب: تعداد گوسفند و بره موجود در دامداری های كشــور در اسفند ماه ۴۸.۲ میلیون رأس و تعداد بز و بزغاله ۱۶.۷ میلیون رأس بوده است كه نسبت به آذر ماه، به ترتیب ۱۶.۷ و ۱۱.۳ درصد افزایش یافته است.به گزارش كارت خوب به نقل از مركز آمار ایران، نتایج طرح آمارگیری اندازه گیری فصلی تعداد و تولیدات دام سبك در فصل زمستان ۱۳۹۸ نشان میدهد كه تعداد گوسفند و بره موجود در دامداری های كشور در اسفند ماه ۴۸.۲ میلیون رأس و تعداد بز و بزغاله ۱۶.۷ میلیون رأس بوده است كه نسبت به آذر ماه، به ترتیب ۱۶.۷ و ۱۱.۳ درصد افزایش یافته است.
نتایج طرح آمارگیری اندازه گیری فصلی تعداد و تولیدات دام سبك در فصل زمستان ۱۳۹۸ نشان میدهد كه تعداد گوسفند و بره موجود در دامداری های كشور در اسفند ماه ۴۸.۲ میلیون رأس و تعداد بز و بزغاله ۱۶.۷ میلیون رأس بوده است كه نسبت به آذر ماه، به ترتیب ۱۶.۷ و ۱۱.۳ درصد افزایش یافته است.
طبق یافته های دیگر این طرح آمارگیری، تعداد ۹.۸ میلیون رأس بره و ۳ میلیون رأس بزغاله در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ در بهره برداری های پرورش دهنده دام سبك كشور متولد شده است كه نسبت به فصل پاییز، به ترتیب ۶۶.۷ و ۳۴.۱ درصد افزایش یافته است.
در زمستان سال گذشته، تعداد ۱، ۹ میلیون رأس گوسفند و بره و ۶۷۶ هزار رأس بز و بزغاله توسط دامداری های كشور بمنظور تولید گوشت عرضه شده است.
مقدار تولید شیر گوسفند و بز در فصل زمستان سال قبل نیز به ترتیب ۲۵.۷ و ۱۹.۴ هزار تن برآورد شده است.


منبع:

1399/01/19
12:52:19
5.0 / 5
2845
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب