رئیس ستاد مبارزه با قاچاق مطرح كرد:

شناسایی صادركنندگان واقعی از سودجویان

شناسایی صادركنندگان واقعی از سودجویان

به گزارش كارت خوب رئیس ستاد مبارزه با قاچاق اظهار داشت: شیوه نامه كارگروه سوخت به دنبال رصد بیشتر دستگاه ها و شناخت صادركنندگان واقعی از سوءاستفاده كنندگانی است كه در این شرایط، با قاچاق به كشور ضربه وارد می كنند.به گزارش كارت خوب به نقل از صدا و سیما، آخرین جلسه سال ۹۸ كارگروه سوخت و تولید كنندگان فرآورده های نفتی با حضور نمایندگان قوه قضائیه، سازمان استاندارد و وزارت نفت جهت بررسی نحوه برخورد با پرونده های نفتی صادراتی در ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز برگزار گردید.
دستور كار اصلی این جلسه بررسی شیوه نامه كارگروه سوخت بود كه ماه گذشته، به صورت آزمایشی ابلاغ گردیده و در این نشست مشكلات آن از زبان صادركنندگان عنوان شد تا به صورتی تصحیح شود كه عنوان قاچاق در صادرات خارج از رویه كه با اطلاع دستگاه های ذیربط در شرایط تحریم انجام می شود به صادر كنندگان زده نشود.
علی مویدی خرم آبادی، رئیس ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز در این جلسه، اظهار داشت: صادركنندگان فرآورده های نفتی با عنایت به تحریم های ظالمانه ای كه كشور درگیر آن است، مشكلات بسیاری برای صادرات دارند و قوانین فعلی هر چه بیشتر دست و پای آنها را برای فعالیت بسته است.
مویدی اضافه كرد: شیوه نامه تدوین شده تلاش می كند تا با هماهنگی بین دستگاه ها شرایط صادرات برای این تولید كنندگان را سهل كرده و موانع موجود بر سر راهشان را بردارد.
وی افزود: اتفاق مهم دیگری كه با اجرای این شیوه نامه رخ خواهد داد، رصد بیشتر دستگاه ها و شناخت صادر كنندگان واقعی از سو استفاده كنندگانی است كه در این شرایط، با قاچاق به كشور ضربه وارد می كنند.
رئیس ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز اظهار داشت: این شیوه نامه با عنایت به مباحثی كه در این نشست عنوان شد ظرف مدت ۷۲ ساعت اصلاح و مجدداً ابلاغ می شود و بعد از آن ملاك تعیین پرونده های قاچاق و صادراتی این شیوه نامه خواهد بود.

1398/12/08
15:04:51
5.0 / 5
3902
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
کارت خوب

کارت ویزیت خوب