معاون اقتصادی وزیر كشور خبر داد:

تعطیلی 1059 واحد تولیدی در لرستان

تعطیلی 1059 واحد تولیدی در لرستان

به گزارش كارت خوب معاون اقتصادی وزیر كشور با اشاره به تعطیلی یك هزار و 59 واحد تولیدی در لرستان اظهار داشت: 88 تا 95 واحد اقتصادی استان نیز توسط بانك ها تملك شده است.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، بابك دین پرست امروز چهارشنبه در ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید لرستان با اشاره به اینكه مدیران استانی و مدیران بانك ها در استانها وظیفه دارند مشكلات مردم را پیگیری و حل كنند و مسائل را منوط به تأیید در تهران نكنند، اظهار داشت: خواهش ما این است در جلسه امروز مصوب كنید مدیران مسائل را در خود استانها حل كنند.
مدیران استانی تصمیم گیری ها و حل مشكلات را منوط به تأیید در تهران نكنند
وی با اشاره به اینكه مدیران تامین اجتماعی، صنعت و معدن و … خودشان به مثابه وزرا در استانها هستند و باید مسائل مردم را پیگیری كنند، اشاره كرد: در شعبات بانكی كار مردم را پیگیری كنید؛ ما در مسافرت به استانها همواره این مسئله را مصوب می نماییم كه مدیران دستگاه ها و مدیران شعب بانكی بایستی مسائل استان را در خود استان حل كنند و تصمیم گیری ها را منوط به تأیید در تهران نكنند.
خودتان را موظف بدانید مشكلات مردم را حل كنید
معاون اقتصادی وزیر كشور با تاكید بر اینكه هیچ رئیس شعبه بانكی حق ندارد مردم را دنبال كارها به تهران بفرستد، اضافه كرد: تا این روحیه در ذهن مدیران استان است، این اختلاف توسعه ای لرستان هزار سال دیگر هم مرتفع نمی گردد.
دین پرست خطاب به مدیران استانی تصریح كرد: خودتان را موظف بدانید مشكلات مردم را حل كنید.
هیچ اقدام قضائی نباید منجر به تعطیلی واحد تولیدی شود
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه در سال ۹۶ كل كشور ۲ هزار و ۲۶ واحد تولیدی توسط بانك ها تملك شده است و رئیس جمهور ۴ بار برای تعیین تكلیف این واحدها و عدم تملك واحدهای اقتصادی دستور داد، تصریح كرد: در لرستان ۸۸ تا ۹۵ واحد اقتصادی تملك شده است.
معاون اقتصادی وزیر كشور با تاكید بر اینكه رفع تملك واحدها و برگشت آنها به چرخه اقتصاد و تولید دستور شخص رئیس جمهور است، اضافه كرد: رئیس قوه قضائیه شخصاً فرمودند هیچ اقدام قضائی نباید منجر به تعطیلی واحد تولیدی شود.
دین پرست با اشاره به اینكه برای رفع تملك واحدهای تولیدی باید از ابلاغیه رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه استفاده شود، اشاره كرد: بانك ملت در لرستان ۳۴ واحد اقتصادی را تملك كرده است و در ضمن سال نیز هیچ یك از آنها را تعیین تكلیف نكرده است، بانك ملت در لرستان چه اصراری دارد این واحدها را نگه دارد!؟
با تعطیلی واحدهای تولیدی توسط بانك ها می خواهید استان پیشرفت كند!؟
وی با تاكید بر اینكه از دادستان مركز استان خواهش می كنم دستورات قوه قضائیه را در این رابطه اجرایی كنند، اضافه كرد: نمی گوییم بانك ها مطالبات قانونی را پیگیری نكنند، اما حق ندارید واحد را تعطیل كنید. بعد می خواهید استان پیشرفت كند!؟
معاون اقتصادی وزیر كشور با اشاره به اینكه لرستان ۳۵۰۰ واحد اقتصادی دارد كه یك هزار و ۵۹ مورد از آنها تعطیل می باشد، یعنی ۳۰ درصد واحدهای تولیدی تعطیل هستند، اظهار داشت: خیلی شغل در استان هست كه بانك ها اینگونه با مردم برخورد می كنند؟ در شهرستان دورود دو هتل توسط بانك ها تملك شده است كه باید هرچه سریع تر تعیین تكلیف شوند.
براساس این گزارش، در این نشست مصوب شد كه بانكهای لرستان ظرف ۵ ماه واحدهای تملك شده را تعیین تكلیف كنند و هر ماه تعداد واحدهای تملكی ۲۰ درصد كاهش پیدا كند، این واحدها یا به فروش برسند یا به همان سرمایه گذار قبلی واگذار شوند.


منبع:

1398/11/18
01:20:13
5.0 / 5
4567
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تولید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب