مهر خبر می دهد

بانك سوءپیشینه به درگاه ملی صدور مجوزهای كسب و كار متصل شد

بانك سوءپیشینه به درگاه ملی صدور مجوزهای كسب و كار متصل شد

به گزارش كارت خوب وب سرویس گواهی عدم سوپیشینه تحویل درگاه ملی مجوزهای كشور شد كه در این راستا از هفته آینده متقاضیان مجوزهایی كه از این درگاه درخواست می شود، نیازی به عرضه گواهی ندارند.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، در جهت اجرا سیاست های دولت الكترونیك و شفافیت در فرایندهای اجرایی، وزارت امور اقتصادی و دارایی با همكاری وزارت كشور و سازمان فناوری اطلاعات ایران تیر ماه سالجاری از پنجره واحد مجوزهای كشور رونمایی نمود.
پس از رونمایی رسمی از این پایگاه، اعلام گردید كه از این پس باید صدور تمامی مجوزهای رسمی كشور در حوزه های مربوط به كسب و كار از راه درگاهی واحد صورت گیرد تا ارباب رجوع دیگر نیازی به رفتن به نهادهای مختلف و عرضه مكرر مدارك كتبی خود به دستگاه های مختلف نداشته باشد. در همین راستا هم تابحال مجوزهای بخش های مختلف همچون اصناف در این پایگاه بارگذاری شده است.
بر این اساس، با عنایت به این كه یكی از عوامل زمانبر بودن دریافت جوازهایی همچون جواز كسب، مربوط به گواهی سوءپیشینه می شود، اخیرا وب سرویس گواهی عدم سوءپیشینه برای كاهش فرآیند دریافت مجوز، تحویل درگاه ملی مجوزهای كشور به نشانی G4B.ir شده است.
بنابراین بعد از تكمیل فرایندها، از هفته آینده متقاضیان مجوزهایی كه از این درگاه درخواست می شود همچون جواز كسب، نیازی به عرضه مدرك نخواهد داشت.

1398/11/08
21:03:19
5.0 / 5
4879
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
کارت خوب

کارت ویزیت خوب