معاون وزیر اقتصاد در گزارش كارت خوب:

جزئیات بیشتر از وام اجاره مسكن

جزئیات بیشتر از وام اجاره مسكن

به گزارش كارت خوب معاون وزیر اقتصاد اظهار داشت: هم اكنون بانك عامل حوزه مسكن در حال كار روی طرح وام اجاره مسكن می باشد و به احتمال زیاد سود ۱۸ درصدی را اعمال خواهد نمود.محمدعلی دهقان دهنوی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد طرح وام اجاره مسكن، تصریح كرد: بانك مركزی با طرح وزارت امور اقتصادی و دارایی برای وام اجاره موافقت نكرده و هم اكنون بانك عامل حوزه مسكن، در حال كار روی این طرح است و به احتمال زیاد هم، نرخ سود ۱۸ درصدی را اعمال خواهد نمود.
معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به این سؤال كه سود ۱۸ درصدی برای مستاجران زیاد نیست، خاطرنشان كرد: به هر حال «كاچی به از هیچی است» و می دانیم كه به مستاجران فشار وارد می شود، اما در شرایط فعلی طرح خوبی است.
وی افزود: هم اكنون نرخ تبدیل رهن به اجاره، بین ۳۰ تا ۳۶ درصد است؛ به این معنا كه هر یك میلیون تومان، ۳۰ هزار تومان بوده و در مجموع یك سال، برای مستاجران ۳۶۰ هزار تومان تمام می شود؛ پس اگر مستاجر وام ۱۸ درصد به صورت سالانه بگیرد، بهتر از پرداخت اجاره با نرخ ۳۶ درصد است.
دهقان دهنوی تصریح كرد: اگر این وام قرض الحسنه بود و منابع ارزان قیمت پیدا می كردیم، طرح بسیار خوبی می شد؛ اما با عنایت به این كه منابع نداشتیم و می خواستیم از بازار این منابع را تأمین كنیم؛ راهی جز این نبود كه نرخ ۱۸ و یا حتی بیشتر بر آن اعمال شود.

1398/11/05
14:46:55
5.0 / 5
4439
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کارت خوب

کارت ویزیت خوب