رئیس مركز آمار خبر داد؛

رفع خلأهای آماری بخش تعاون با تشكیل كمیته مشترك با مركز آمار

رفع خلأهای آماری بخش تعاون با تشكیل كمیته مشترك با مركز آمار

به گزارش كارت خوب رئیس مركز آمار ایران از همكاری با وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و اتاق تعاون ایران برای بهنگام سازی آمارهای حوزه تعاون اطلاع داد.به گزارش كارت خوب به نقل از مركز آمار ایران، جلسه مشترك حسین زاده رئیس مركز آمار ایران، كبیری معاون وزیر تعاون و عظیمی دبیر كل اتاق تعاون ایران و هاشمی مدیر كل توسعه تعاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی برگزار گردید.
در این جلسه رئیس مركز آمار ایران با اشاره به اهمیت مبحث تعاون، اظهار داشت: سال های قبل هم این مورد مورد توجه بوده و همكاریهای مشتركی بین مركز آمار ایران و وزارت تعاون در حوزه اجرای طرح های آماری به خصوص تفكیك بخش های تعاون در طرح های آمارگیری و برآورد سهم بخش خصوصی در اقتصاد انجام شده است.
وی تصریح كرد: طرح های آماری در این عرصه باید آمارهای مورد نیاز بخش برنامه ریزی این بخش را به خصوص از منظر تفكیك بخش های تعاون رفع كند.
حسین زاده اضافه كرد: مبحث تغذیه سامانه وزارت تعاون و هم پوشش كامل و تفكیك اطلاعات و آمار و بهنگام كردن آن بسیار اهمیت دارد كه در این خصوص هم زمینه هایی همكاری بیشتر و هم استفاده از پتانسیل های دو طرف بخصوص پژوهشكده آمار در اجرای طرح های پژوهشی مورد نیاز و سایر موارد مهیا است.
رئیس مركز آمار ایران در در ادامه اظهار داشت: آن چه كه بسیار اهمیت دارد ساماندهی آمارهای ثبتی مبنا در این حوزه می باشد و لازم است توجه بیشتری در جهت بهنگام سازی آن صورت گیرد.
همچنین محمد كبیری معاون امور تعاون وزیر تعاون هم با اشاره به اهمیت مبحث تعاون و آمار و اطلاعات این حوزه، بر اهمیت تشكیل جلسات مشترك جهت بررسی این مورد تصریح كرد و اضافه كرد: فعالیتهای گوناگونی هم در وزارتخانه و هم در اتاق تعاون ایران انجام شده است اما لازم است كه توجه بیشتری به تعامل و همكاری مستمر صورت گیرد.
وی خاطرنشان كرد: به منظور تعامل بیشتر و برآورد حساب تعاون و نیازهای مربوط به آمار این حوزه، این وزارتخانه آماده هرگونه همكاری سه جانبه با اتاق تعاون ایران و مركز آمار ایران می باشد و البته روش های علمی جمع آوری آمارهای ثبتی هم باید بررسی شود.
وی ابراز امیدواری كرد كه با پیگیری های به عمل آمده با اتاق تعاون و همكاران فعال وزارتخانه در این عرصه، سازمان ثبت احوال و سایر دستگاه ها، سامانه این وزاتخانه به روز شده و اشكالات موجود مرتفع شود.
در آخر این نشست مقرر شد به منظور بررسی جوانب و به منظور همكاریهای چند جانبه، تیم مشتركی متشكل از نمایندگان وزرات تعاون، كار و رفاه اجتماعی، اتاق تعاون ایران و مركز آمار ایران تشكیل گردد.

1398/10/24
14:22:13
5.0 / 5
4118
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب