در گزارش كارت خوب مطرح شد

كاهش ۴۰هزار میلیارد تومان از كسری بودجه با پیشگیری از فرارمالیاتی

كاهش ۴۰هزار میلیارد تومان از كسری بودجه با پیشگیری از فرارمالیاتی

به گزارش كارت خوب عضو كمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: درصورت مقابله با فرارهای مالیاتی می توان درآمدی معادل ۳۰ تا ۴۰ هزار میلیارد تومان كسب و كسری بودجه را كم كرد.صفرعلی اسماعیلی، در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ضرورت مقابله با فرارهای مالیاتی جهت جبران كسری بودجه كشور، تصریح كرد: به جهت اینكه بودجه كشور بدون نفت بسته شود، درآمدهای مالیاتی بسیار اهمیت دارد و تصمیم مسئولین در وزارت اقتصاد و دستگاه های نظارتی این است كه بتوانند بخشی از فرار مالیاتی كه به علل مختلف صورت می گیرد، شناسایی كنند و راه های فرار را ببندند. براین اساس می توان تقریباً ۳۰ تا ۴۰ هزار میلیارد تومان درآمد از این بخش تأمین كرد.
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به ابزارهای مختلف فرار مالیاتی، خاطرنشان كرد: حساب های نیابتی، مناطق آزاد و مناطق ویژه همچون این ابزارها هستند كه امكان پیشگیری از تداوم فرارهای مالیاتی آنها وجود دارد.
وی در مورد تأمین نیازهای كشور از بازار داخلی، خاطرنشان كرد: برپایه رهنمون های رهبری، استراتژی ما باید خودكفایی و تولید ملی باشد. هرچه وابستگی به خارج كمتر باشد ارز كمتر از كشور بیرون می رود و این به نفع اقتصاد ماست. هم اكنون مسئولین در حال فراهم كردن بسترهای آن هستند.
اسماعیلی تصریح كرد: اصل مبحث این است كه ما به پول نیاز داریم تا كسری بودجه را جبران نماییم. دولت حدود ۸۰ تا ۹۰ هزار میلیارد تومان از بودجه را صرف كمك به صندوق های برای پرداخت حقوق بازنشسته ها می كند، این مسئله باید مدیریت شود تا كسری بودجه كاهش پیدا كند.
وی اضافه كرد: همینطور ۱۴ شاخص جدید در بودجه دیده شده كه یكی از آنها بودجه ریزی برپایه عملكرد است. نكته مهم آنكه اگر موضوعاتی كه رهبری فرمودند را دولت در بودجه لحاظ می كرد و بودجه واقعی بسته می شد، مشكلات بسیار كمتر می شد.

1398/10/02
20:39:28
5.0 / 5
4245
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , بازار , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب