استاندار قزوین:

رفع موانع تولید مهمترین رسالت مدیران در شرایط حساس كنونی است

رفع موانع تولید مهمترین رسالت مدیران در شرایط حساس كنونی است

به گزارش كارت خوب استاندار قزوین اظهار داشت: رفع موانع تولید، كاهش فرآیندهای اداری، جذب سرمایه گذاری و حمایت جدی از كارآفرینان از رسالت های مهم مدیران در شرایط حساس كنونی است تا اشتغال و تولید رونق بگیرد.


به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی روز چهارشنبه به ریاست استاندار قزوین و با حضور مدیران دستگاههای اجرایی در استانداری قزوین برگزار گردید. هدایت الله جمالی پور در این نشست اظهارداشت: درشرایط حساس كنونی وظیفه همه ما رفع موانع تولید است و باید مدیران با جدیت در جلسات اقتصاد مقاومتی حضور یافته و با رویكرد حل مشكلات همراه ما باشند تا گره ای از مشكلات باز نماییم. وی ادامه داد: جلسات اقتصاد مقاومتی برای ما اهمیت دارد بنابراین خود مدیران كل باید در آن حضور یابند و نماینده قبول نمی گردد چونكه می خواهیم تصمیم بگیریم و مصوبه داشته باشیم و در ادامه پیگیری اجرای مصوبات با جدیت دنبال می شود و اگر مدیری در روند اجرا همراهی نكند توبیخ می شود.
استاندار قزوین خاطرنشان كرد: مدیران باید با اطلاع از مشكلات و قانون دیدگاههای خویش را شفاف اعلام كنند اما وقتی تصویب گردید هیچ دلیلی برای اجرا نشدن پذیرفته نیست. وی افزود: بخشی از مشكلات موجود ناشی از خود تحریمی است كه با نوع مدیریت و بی توجهی به مسائل صنعت، اقتصاد و تولید صدمه می زنیم كه این روند نیازمند اصلاح است. استاندار قزوین با عنایت به حضور مدیران یك شركت سرمایه گذاری خارجی برای طرح مشكلات و حل آنها در این نشست اظهار داشت: وقتی با شركت تركیه توافق كردیم و معافیت های قانونی داده ایم باید همه بند های آنرا اجرا نماییم در غیر این صورت به روابط اقتصادی خود با دیگر كشورها هم لطمه می زنیم و تبلیغات منفی می شود. وی اظهارداشت: لازم است با سرمایه گذار به درك مشترك برسیم كه موانع هم داریم اما در مجموع كسانی كه در این شرایط سرمایه آورده اند تا اشتغال ایجاد كنند بعنوان یك افسر اقتصادی محسوب می شوند كه باید به آنها دقت كنیم.

جمالی پور بیان كرد: فرآیندهای سرمایه گذاری در كشور آنقدر طولانی است كه گاهی كارآفرینان را خسته می كند بنابراین باید حتی اگر مشكل قانونی داریم به نفع تولیدكننده تصمیم بگیریم. استاندار قزوین یادآورشد: برای نمونه مدیركل گمرك استان خیلی خوب عمل می كند اما ظرفیت قانونی محدودیت هایی دارد و مشكل جای دیگر است كه نتیجه كار شاید كمتر شود كه در این راستا باید از مسؤلان كشوری هم كمك بگیریم تا كارها روان شود.
وی اضافه كرد: از همه دستگاههای اجرایی كه خوب عمل می كنند دفاع تمام قد می نماییم و هیچ مدیری نیست كه مانع كار باشد و با كمك بانك مركزی، وزارت اقتصاد باید راهكاری پیدا نماییم تا تولید در استان با چالش مواجه نشویم.

جمالی پور یادآورشد: اگر كاری متوقف شود باید انرژی زیادی بگذاریم تا احیا شود بنابراین تلاش می نماییم موانع تولید را بر داریم.

وی در مورد معافیت تولیدكنندگان در شعاع ۱۲۰ كیلومتری هم اظهار داشت: با پیگیری هایی كه انجام شده امیدواریم مبحث مسافت زمینی در اعمال معافیت مالیاتی به مدت 7 تا 13 سال تا شعاع 120 كیلومتری حل شود و شهرك صنعتی كاسپین و هشتگرد در این ردیف شامل معافیت شوند. استاندار قزوین در مورد حل مشكلات واحد تولیدی سرمایه گذاری شده توسط كشور تركیه اظهار داشت: كارخانه تركیه ای تولید چوب و نیوپان موانع مالیاتی و ارز آن باید حل شود تا بتوانیم در بخش صادرات هم ورود نماییم. وی اظهارداشت: چون در گذشته جواز تاسیس دادیم امروز نباید با محدودیت قانونی مانع كار پرارزش آنها شویم بنابراین یك تصمیم ما می تواند هزاران نفر را گرفتار چالش كند و اگر به متقاضی واحدی كه قبلا تعهد دادیم الان نباید به تعهد خود عمل نكنیم و بر مبنای حقوق مكتسبه می توانیم این چالش را برطرف نماییم.نخبه قزوینی را حمایت می كنیماستاندار قزوین بعد از عرضه گزارش فاطمه نظری مبتكر نخبه قزوینی برای ساخت مجموعه روباتیك اظهارداشت: پارك روباتیك می تواند بین المللی شود چونكه در هوش مصنوعی و روباتیك پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته ایم و امروز صنعت ما درگیر این پدیده است و امروز روباتها در گردشگری و توسعه فرهنگی می توانند مفید و نقش آفرین باشند.
جمالی پور افزود: در كشور ظرفیت بیشماری داریم كه اگر به جامعه منتقل شود در آینده كشور راهگشاست و با ساخت پارك رباتیك می توانیم داشته های فرهنگی را تقویت نماییم. وی اظهارداشت: چرا كودك ما دنبال اسطوره خارجی است در حالیكه ما داشته های زیادی داریم و شخصیتهایی چون حافظ، فردوسی، مولانا كه چهره های جهانی هستند می تواند در چارچوب روبات معرفی شود. استاندار قزوین خاطرنشان كرد: اگر خودمان را باور نماییم كارهای بزرگی رقم خواهد خورد كه یك راه پرداختن به اسطوره ها و ظرفیت های تاریخی است كه همبستگی فرهنگی بوجود می آورد تا با كشورهای همسایه و سایر نقاط جهان ارتباط بیشتری داشته باشیم.
وی اظهار داشت: این كار حتی به امنیت ملی ما كمك می نماید و رسالت ما كمك همه جانبه برای تكمیل طرح های نوین است و حتی می توانیم در آینده استانهای دیگر را تشویق نماییم از این ظرفیت استفاده كنند. جمالی پور افزود: لازم است از ظرفیت شركت های دانش بنیان برای اجرای مجموعه پارك روباتیك استفاده نماییم چون به اشتغال، اقتصاد، امنیت، هویت ملی ما كمك می نماید.


1398/09/14
21:33:50
5.0 / 5
4305
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , امنیت , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
کارت خوب

کارت ویزیت خوب