رئیس سازمان بهره روری در گزارش كارت خوب

جایگزین نفت بهره وری است

جایگزین نفت بهره وری است

به گزارش كارت خوب رئیس سازمان ملی بهره وری با اشاره به اینكه جایگزین نفت بطور قطع بهره وری است، اظهار داشت: باید با استفاده از بهره‎وری اثر نفت را در اقتصاد كاهش دهیم و مخاطرات وابستگی را از بین ببریم.فاطمه پهلوانی در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره بهروه وری عوامل كل، تصریح كرد: اقتصاد ما همچنان نفتی و تابعی از شرایط نفت می باشد ازاین رو رشد اقتصادی هم وابسته به آن شده است.
رئیس سازمان ملی بهره وری با اشاره به اینكه در بهره وری شرایط خوبی نداریم، اضافه كرد: مطابق آخرین آمار كه مربوط به سال ۹۷ است، بهره وری در مجموع كل عوامل تولید در تمام بخش های اقتصادی منفی ۶ بوده و این رقم در نفت و گاز شرایط بدتری را نسبت به حوزه های دیگر دارد چونكه این حوزه ها به صورت مستقیم متاثر از تحریم هستند.
وی افزود: الان در شرایط جنگ اقتصادی هستیم ازاین رو باید تلاش نماییم از این فرصتی كه بوجود آمده برای بهبود حوزه های مختلف اقتصاد كشور استفاده نماییم.
پهلوانی تصریح كرد: در این شرایط باید برای نفت جایگزین مناسبی پیدا نماییم كه با عنایت به تجارب كشورهای دنیا، این جایگزین بطور قطع «بهره وری» است.
معاون سازمان اداری و استخدامی كشور افزود: در كشور برای نخستین بار با ابزار بهره وری می توانیم یك اتفاق تاریخی را رقم بزنیم و با استفاده از بهره وری اثر نفت را در اقتصاد كاهش دهیم و مخاطرات وابستگی را از بین ببریم.
وی تصریح كرد: اگر نیازی به درآمد نفتی نداشته باشیم بطور قطع صدمه كمتری می بینیم؛ همچون تجربه ای كه كشور نروژ دارد كه پول نفت را پس انداز و از طریق های دیگر كشور را اداره می كند.


منبع:

1398/09/09
15:23:13
5.0 / 5
4532
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
کارت خوب

کارت ویزیت خوب