مدیرعامل سازمان هدفمند سازی یارانه ها خبر داد

دخل و خرج هدفمندی در 7 ماهه ابتدای امسال

دخل و خرج هدفمندی در 7 ماهه ابتدای امسال

به گزارش كارت خوب مدیرعامل سازمان هدفمند سازی یارانه ها با تشریح دخل و خرج هدفمندی یارانه ها، اظهار داشت: تابحال ۲۶۰۰ میلیارد تومان به طرح تحول سلامت اعتبار داده شده است.



به گزارش كارت خوب به نقل از سازمان برنامه و بودجه كشور، اكبر ایزدی تصریح كرد: از آغاز اجرای قانون هدفمندكردن یارانه ها تابحال حدود ۸ میلیارد نفر یارانه نقدی دریافت كرده اند و در هر ماه حدود ۳۵۵۰ میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت می شود.
مدیرعامل سازمان هدفمند سازی یارانه ها افزود: با عنایت به گستره پرداخت یارانه نقدی در سراسر كشور و هم اهمیت فوق العاده آن، تمامی منابع و مصارف سازمان هدفمندسازی یارانه ها بر مبنای نظرات و مصوبات مجلس شورای اسلامی دریافت و هزینه می شود، ضمن آنكه نهادهای نظارتی همچون دیوان محاسبات كشور و سازمان بازرسی كشور هم در آن نظارت كامل می كند.
وی با اشاره به عملكرد سازمان هدفمندسازی یارانه ها در زمینه كاهش فقر تصریح كرد: در بودجه عمومی كشور مبلغ ۸۴، ۰۰۰ میلیارد ریال به منظور كاهش فقر مطلق در نظر گرفته شده است كه تا آخر مهر امسال مبلغ ۴۹، ۴۶۶ میلیارد ریال در اختیار دستگاه های حمایتی همچون كمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی كشور قرار گرفته است؛ كه در هر ماه علاوه بر یارانه نقدی به حسابشان واریز می شود.
پرداخت ۲۶۰۰ میلیارد تومان به سلامت
مدیرعامل سازمان هدفمند سازی یارانه ها با اشاره به جزئیات عملكرد ۷ ماهه مصارف هدفمندی یارانه ها اظهار داشت: تابحال ۲۶۰۰ میلیارد تومان به طرح تحول سلامت اعتبار داده شده است.
وی درباره عملكرد هفت ماهه سازمان هدفمندی سازی یارانه ها تصریح كرد: طبق تبصره ۱۴ قانون بودجه امسال این سازمان در جهت مصارف تعیین شده مبالغی را هزینه كرده است و تابحال بالغ بر ۲۵ هزار ۶۹۵ میلیارد تومان یارانه نقدی و غیر نقدی پرداخت شده است.
مدیرعامل سازمان هدفمند سازی یارانه ها با اشاره به اینكه یكی از مواد قانونی بودجه مربوط به كاهش فقر مطلق است، اضافه كرد: طبق قانون در این مدت ۴ هزار ۹۴۶ میلیارد تومان بدین منظور هزینه شده است.
۳۴۴۰ میلیارد تومان برای خرید تضمینی گندم پرداخت شد
وی در مورد پرداختی به كشاورزان هم اظهار داشت: در ارتباط با خرید تضمینی گندم از كشاورزان بالغ بر ۳۴۴۰ میلیارد تومان هزینه شده است؛ علاوه بر موارد فوق ۲ هزار ۸۵ میلیارد تومان برای سایر اهداف مندرج در ماده ۷۹ قانون برنامه ششم توسعه تخصیص یافت.
ایزدی در پاسخ به این سؤال كه حمایت ها و كمك سازمان هدفمندسازی یارانه ها امسال چقدر بوده است، تصریح كرد: مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان به وزارت علوم و تحقیقات بابت تامین غذای دانشجویان و مبلغ ۴۰ میلیارد تومان به سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و امنیتی بابت تامین غذای زندانیان پرداخت گردید.
پرداخت ۱۵ میلیارد تومان برای تامین غذای دانشجویان
مدیرعامل سازمان هدفمندی سازی یارانه ها با اشاره به اینكه بزودی ۱۵ میلیارد تومان بابت تامین غذای دانشجویان به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی كشور پرداخت می شود، خاطرنشان كرد: مبلغ ۱۶۰ میلیارد تومان بابت كمك به رزمندگان معسر هزینه و همینطور مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان در برای كمك به مسكن محرومان به نهادهای حمایتی پرداخت گردید.
وی در مورد دیگر هزینه های انجام شده، اظهار داشت: مبلغ ۲۲۵ میلیارد تومان در برای كمك به حمل و نقل ریلی كشور و بیشتر از ۵۰ میلیارد تومان در برای كمك به تولید و اشتغال هزینه همچون این موارد است.
ایزدی تصریح كرد: سازمان هدفمندسازی یارانه ها در سال ۱۳۹۸ همانند سال قبل حتی یك ریال از بودجه عمومی استفاده نكرده است و در طرح تحول سلامت، كاهش فقر مطلق و خرید تضمینی گندم هم كمك های قابل توجهی به بودجه عمومی كشور از محل منابع ناشی از اجرای قانون هدفمندكردن یارانه ها كرده است.

1398/08/15
20:30:33
5.0 / 5
3995
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , امنیت , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب