افت سهام آسیایی با تنش های ژئوپولیتیكی

افت سهام آسیایی با تنش های ژئوپولیتیكی

كارت خوب: در صورتیكه سرمایه گذاران منتظر شفافیت بیشتر در مورد نتیجه اخیر مذاكرات چین و آمریكا هستند و جهش 1 درصدی نفت با تنش های خاورمیانه موجب اضطراب در بازارها شده است، اغلب سهام آسیایی افت كرد.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز دوشنبه، در صورتیكه سرمایه گذاران منتظر ارائه شفافیت بیشتر در مورد نتیجه آخرین مذاكرات چین و آمریكا هستند و جهش ۱ درصدی نفت با تنش های خاورمیانه موجب ایجاد اضطراب در بازارها شده است، اغلب سهام آسیایی افت كردند.
گسترده ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه در خارج از ژاپن، ۰.۳ درصد پایین آمد، در صورتیكه بازارهای ژاپن به سبب تعطیلات رسمی بسته بودند.
تحلیل گران می گویند با ناآرامی های هنگ كنگ و تنش های خاورمیانه و نگرانی از این كه آیا بالاخره چین و آمریكا به توافق تجاری خواهند رسید، یا خیر، روحیه سرمایه گذاران شكننده شده است. كامپوزیت شانگهای ۰.۹۸ درصد سقوط كرد و هانگ سنگ هنگ كنگ ۰.۷۱ درصد افت كرد.
كاسپی كره جنوبی كاملا بدون تغییر ماند، اما ای اس اكس استرالیا ۰.۲۸ درصد رشد كرد. در بازار ارز، دلار توانست نرخ خودرا در مقابل ین ژاپن تا ۱۰۷.۶۲ واحد تقویت كند. در مقابل یوآن چین هم دلار تا ۷.۱۱ واحد تقویت شد.


منبع:

1398/07/02
21:03:44
5.0 / 5
4225
تگهای خبر: بازار , سرمایه گذاران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب