دژپسند در جلسه فراكسیون ولایی:

برنامه پیشنهادی تحول نظام بانكی به رئیس جمهور تقدیم می شود

برنامه پیشنهادی تحول نظام بانكی به رئیس جمهور تقدیم می شود

به گزارش كارت خوب وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: بانك ها احتیاج به تحول اساسی دارند و در این زمینه، برنامه پیشنهادی وزارت اقتصاد برای تحول نظام بانكی را تا آخر هفته برای رئیس جمهور ارسال می نماییم.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، سیدحسین نقوی حسینی در تشریح جلسه امروز (یكشنبه) فراكسیون نمایندگان ولایی با فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد، اظهار داشت: نمایندگان بر لزوم ساماندهی بازار بخصوص بحث گرانی اجناس و كالاها و اقدامات انجام شده در جهت تحقق اقتصاد هوشمند نظرات خویش را بیان نمودند.
وی اظهار داشت: اعضا فراكسیون با طرح سوالاتی دغدغه های خویش را بیان نمودند كه همچون آنها می توان به این سوالات اشاره نمود. آیا مدلی بومی و متناسب با شرایط اجتماعی و فرهنگی كشور برای خصوصی سازی طراحی شده است؟ برای ساماندهی گمرك و سازمان خصوصی سازی چه اقداماتی انجام شده است؟ چرا مالیات بر عواید سرمایه توسط دولت جدی گرفته نمی شود؟ چرا با وجود كاهش قیمت ارز هنوز قیمت كالاها كاهش پیدا نكرده است؟ در زمینه الكترونیكی كردن مالیات چه اقداماتی صورت گرفته است؟.
سخنگوی فراكسیون نمایندگان ولایی با اشاره به اینكه بانك ها باید از حالت بنگاه داری خارج شده و در زمینه سرمایه گذاری و پشتیبانی از تولیدكنندگان فعال شوند، اظهار داشت: لزوم برخورد جدی با كسانی كه فرار مالیاتی دارند بخصوص دانه درشت ها، لزوم مبارزه با مفاسد اقتصادی بخصوص پیشگیری از حقوق های نجومی، لزوم تسریع در نصب دستگاه های ایكس ری در مبادی گمركات، لزوم نظارت جدی در زمینه خصوصی سازی و سالم سازی آن و لزوم جوان گرایی در وزارت بخصوص از هیات مدیره بانك ها از جمه مواردی بود كه نمایندگان بر آن تاكید داشتند.
دژپسند: بانك ها احتیاج به تحول اساسی دارند
فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی هم در ادامه نشست با اعضای فراكسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، تصریح كرد: دولت از ابتدا اهتمام داشت تا خصوصی سازی به صورت واقعی صورت گیرد و یكی از صدمه های خصوصی سازی مقاومت های منطقه ای بوده است.
وی با اشاره به اینكه در سالم سازی و فعالسازی در حوزه خصوصی سازی اهتمام ویژه داریم، بیان كرد: در بحث خصوصی سازی فرآیندهای قیمت گذاری برپایه روال قانونی صورت گرفته است، اما در بحث خصوصی سازی نباید چوب حراج به بیت المال زد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینكه در زمینه واگذاری ها، تعاونی سهامی عام را فراگیر می نماییم، اضافه كرد: بانك ها احتیاج به تحول اساسی دارند و در این زمینه، برنامه پیشنهادی وزارت اقتصاد برای تحول نظام بانكی را تا آخر هفته برای رئیس جمهور ارسال می نماییم.
دژپسند با اشاره به اینكه برنامه واگذاری شركت های تابعه بانك ها را به رئیس جمهور تقدیم كردیم، اظهار داشت: در زمینه بهسازی هیئت مدیره بانك ها حداقل یك عضو از ۵ عضو باید ۳۵ ساله باشد.
وی اظهار داشت: قانونمندسازی و پیشگیری از فرار مالیاتی به صورت ویژه در دستور كار است و برای كسانی كه فرار مالیاتی دارند، جریمه های سنگینی را در نظر داریم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینكه در زمینه مالیات نیز، در تور انداختن فرارهای مالیاتی و اصلاح نظام مالیاتی در اولویت است، بیان كرد: اصلاح قانون مالیات مستقیم را تا اواخر مهرماه برای دولت ارسال می نماییم، در زمینه گمرك هم به تحول نیاز داریم.

1398/06/11
14:44:05
5.0 / 5
4782
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب