در بهار ۹۸ نسبت به بهار ۹۷ رقم خورد

افزایش 13 و هفت دهم درصدی تورم تولیدكننده بخش صنعت

افزایش 13 و هفت دهم درصدی تورم تولیدكننده بخش صنعت

به گزارش كارت خوب شاخص قیمت تولیدكننده بخش صنعت در فصل بهار ۱۳۹۸ به عدد ۵۴۵.۴ رسید كه نسبت به شاخص فصل قبل (۴۷۹.۹)، ۱۳.۷ درصد افزایش داشته است.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، گزارش شاخص قیمت تولیدكننده بخش صنعت فصل بهار ۱۳۹۸ از جانب مركز آمار ایران منتشر گردید.
شاخص قیمت تولیدكننده بخش صنعت در فصل بهار ۱۳۹۸ به عدد ۵۴۵.۴ رسید كه نسبت به شاخص فصل قبل (۴۷۹.۹)، ۱۳.۷ درصد افزایش داشته ­است.
در این راستا، شاخص قیمت تولیدكننده در زیر بخش صنایع تولید زغال سنگ- پالایشگاه های نفت با ۱۰.۵ درصد افزایش نسبت به فصل پیش از عدد ۵۳۸.۲ به ۵۹۴.۶ رسید و بیشترین تاثیر در افزایش شاخص كل فصل بهار را داشته ­است. رشته فعالیت تولید فرآورده های نفتی تصفیه شده با ۱۰.۵ درصد افزایش نسبت به فصل قبل بیش­ترین تاثیر را در افزایش شاخص این زیر بخش داشته ­است.
در فصل مورد بررسی، شاخص قیمت تولیدكننده تولید وسایل نقلیه موتوری، تریلر و نیم­تریلر با ۲۱.۰ درصد افزایش نسبت به شاخص فصل قبل (۴۰۲.۷) و رسیدن به عدد ۴۸۷.۲، رتبه دوم تاثیرگذاری را در افزایش شاخص كل تولیدكننده بخش صنعت داشته است. رشته فعالیت­های تولید وسایل نقلیه موتوری با ۲۱.۰ درصد، تولید قطعات و ملحقات برای وسایل نقلیه موتوری و موتور آنها با ۱۵.۱ درصد افزایش نسبت به فصل قبل بیش­ترین تاثیر را در افزایش شاخص این زیربخش داشته ­اند.
برای دریافت اطلاعات بیشتر به اینجا رجوع كنید.

1398/05/10
00:50:44
5.0 / 5
4539
تگهای خبر: تورم , تولید , صنایع , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب