در تیر ماه

فاصله تورمی دهك ها ۳ درصد شد

فاصله تورمی دهك ها ۳ درصد شد

كارت خوب: محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات بین 56.6 درصد برای دهك اول تا 6۲.۸ درصد برای دهك دهم است.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، شاخص قیمت مصرف كننده كل كشور برمبنای دهك های هزینه ای تیر ۱۳۹۸ از طرف مركز آمار ایران منتشر گردید.
نرخ تورم كل كشور در تیر ماه ۱۳۹۸ برابر ۴۰.۴ درصد است كه در دهك های مختلف هزینه ای در بازه ۴۰.۱ درصد برای دهك اول تا ۴۳.۱ درصد برای دهك دهم نوسان دارد.
محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» بین ۵۶.۶ درصد برای دهك اول تا ۶۲.۸ درصد برای دهك دهم است. هم چنین اطلاع مذكور در مورد گروه عمده «كالاهای غیر خوراكی و خدمات» بین ۲۷ درصد برای دهك اول تا ۳۸.۸ درصد برای دهك دهم است.
فاصله تورمی دهك ها
بر اساس اعداد مربوط به تورم در بین دهك های مختلف هزینه ای، فاصله تورمی دهك ها در این ماه به ۳.۰ درصد رسید كه نسبت به ماه قبل (۳.۰ درصد) تغییری نداشته است.
فاصله تورمی در گروه عمده «خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ۰.۵ واحد درصد و در گروه عمده «كالاهای غیر خوراكی و خدمات» نسبت به ماه قبل ۰.۷ واحد درصد افزایش نشان داده است.
برای مشاهده متن كامل خبر به اینجا بازگشت كنید.


منبع:

1398/05/08
22:15:04
5.0 / 5
4203
تگهای خبر: تورم , خدمات , قیمت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب