رئیس كل گمرك ایران تشریح كرد؛

آخرین وضعیت ترخیص كالاهای اساسی از گمرك، ترخیص ۲ روزه كالاها

آخرین وضعیت ترخیص كالاهای اساسی از گمرك، ترخیص ۲ روزه كالاها

كارت خوب: رئیس كل گمرك با اشاره به اینكه هیچ كالایی در گمرك وجود ندارد كه ترخیص آن طولانی شده باشد، اظهار داشت: میانگین ترخیص كالاهای اساسی از زمان اظهار تا آغاز پروسه شروع خروج بین یك تا 2 روز است.به گزارش كارت خوب به نقل از گمرك ایران، مهدی میراشرفی، با اشاره به اعلام خبری در خصوص دپوی گوشت در گمركات كشور، اظهار داشت: از زمانی كه بخش خصوصی با ارز نیمایی كالا وارد میكند وضعیت كالاها همانند گوشت در بازار عادی شده و دیگر مشكل خاصی در این بخش وجود ندارد.
رئیس كل گمرك كشور، اضافه كرد: همیشه میزان بالایی كالا در اماكن غیرگمركی یا گمركی كشور وجود دارد، اما هم اكنون شرایط به شكلی است كه كالایی وارد ایران شده و بعد از اظهار اسناد، ترخیص و كالایی جایگزین آن می شود.
میانگین ترخیص كالاهای اساسی ۲ روز است
وی با اشاره به اینكه هیچ كالایی در گمرك وجود ندارد كه ترخیص آن طولانی شده باشد، افزود: میانگین ترخیص كالاهای اساسی كه عمدتاً كالاهایی یكنواخت هستند از زمان اظهار تا آغاز پروسه شروع خروج بین یك تا ۲ روز است و تنها كالاهایی كه ثبت سفارش آن صورت نگرفته عملیات ترخیص آن آغاز نمی گردد و سامانه اجازه اظهار به آن نمی دهد.
میراشرفی با اشاره به اینكه مناطق آزاد و مناطق ویژه خارج از قلمروی گمركی هستند، اشاره كرد: این بدان معناست كه هر كالایی می تواند وارد آن شود حتی كالاهایی كه از قلمرو كشور ترانزیت می شوند به این اماكن وارد می شود و نیازی به ثبت سفارش ندارند.
برنج كالایی فصلی است و صرفه قاچاق ندارد
وی درباره انتشار برخی اخبار در خصوص قاچاق كانتینری برخی كالاها به داخل و یا خارج از كشور، اضافه كرد: زمانی كه این همه سخت گیری توسط سازمان های گوناگون و متكثر از بنادر تا مناطق ویژه تا گمرك و سایر نهادهای نظارتی وجود دارد آیا شخصی می تواند از این همه مانع عبور كرده و كانتینری كالا وارد كند در صورتیكه شاید سایر مفرها و مجاری ها برای این اقدام راحت تر باشد؟
رئیس كل گمرك كشور با اشاره به اینكه برنج كالایی فصلی است كه صرفه قاچاق ندارد، اشاره كرد: ایران سالانه به ورود حدود یك میلیون تن برنج نیاز دارد و همیشه برای واردات آن مشوق وجود داشته و انگیزه ای برای قاچاق آن وجود ندارد.


منبع:

1398/03/02
20:04:46
5.0 / 5
4402
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب