نوبخت در حاشیه جلسه هیئت دولت:

۵ هزار میلیارد برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته ایم

۵ هزار میلیارد برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته ایم

به گزارش كارت خوب رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینكه همسان سازی حقوق بازنشستگان را امسال اجرا می نماییم، اظهار داشت: دولت حدود پنج هزار میلیارد تومان برای این منظور كنار گذاشته است.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره افزایش حقوق كارمندان دولت و بازنشستگان، اظهار داشت: از فروردین ماه آن بخشی از افزایش حقوق ها كه به صورت ثابت یعنی ۴۰۰ هزار تومان بود، به همه دستگاه ها ابلاغ كردیم و منابع آنرا هم به خزانه تخصیص دادیم و خوشبختانه اجرا هم شد.
وی افزود: البته چند دستگاه در این زمینه تعلل داشتند كه بخشنامه ویژه ای از جانب سازمان برنامه و بودجه به همه آن دستگاه ها ابلاغ گردید كه این حقوق را به كاركنان بپردازند و تا جایی كه بنده خبر دارم این صورت گرفت.
نوبخت با اشاره به اینكه افزایش حقوق كاركنان دولت و بازنشستگان بیشتر از ۴۰۰ هزار تومان است و به همین جهت به همه دستگاه ها ابلاغ گردید تا آنها بتوانند احكام كارگزینی شان را داشته باشند، تصریح كرد: ما این ماه كل آن افزایشی را كه در رابطه با حقوق بازنشستگان و شاغلان دولت می باشد به خزانه خواهیم داد، منتها مشروط به این است كه دستگاه ها بتوانند دقیقاً میزان این افزایش را با عنایت به اینكه ضرایب مختلفی برای گروه های حقوقی مختلف وجود دارد، طی احكامی به انجام رسانند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان كرد: همه رقم مربوط به افزایش حقوق كاركنان دولت شامل شاغلان و بازنشستگان این ماه به خزانه پرداخت می شود اما دستگاه ها هم باید بجنبند و تلاش بیشتری كنند.
نوبخت با اشاره به اینكه ما اقدام دیگری برای بازنشستگان انجام دادیم، اظهار داشت: ما مصوبه ای از مجلس دریافت كردیم تا بتوانیم همسان سازی حقوق بازنشستگان را هم برای امسال انجام دهیم كه همه ضرایب این همسان سازی را تهیه كرده و آنرا اجرایی خواهیم كرد.
نوبخت تصریح كرد: اقدامی دیگر برای بازنشستگان این است كه همسان سازی را برای آنان امسال انجام دهیم و امیدواریم این اقدام كه دولت برایش حدود پنج هزار میلیارد تومان كنار گذاشته است از این ماه اجرایی شود.نوبخت تصریح كرد: ما پروژه های عمرانی كه در نظر گرفته ایم و مقرر است امسال به بهره برداری برسد را انجام می دهیم و هم با صرفه جویی به سمتی حركت خواهیم كرد كه تعهدات خویش را نسبت به مردم و كاركنان دولت حفظ نماییم.وی در ادامه تصریح كرد: همه ما می دانیم كه الان در وضعیتی قرار داریم كه یك حرف نادرست و قلدرمابانه از جانب رژیم آمریكا مطرح می شود و این در شرایطی است كه ما یك ملت بزرگ هستیم و اساساً ضمن اینكه بر صلح دوستی تاكید می نماییم زیر بار این زور نمی رویم. ما وظیفه داریم كه در دولت شرایط را برای سخت تر نشدن وضعیت مردم آماده نماییم.نوبخت در انتها تصریح كرد: از همكارانم در بخش نظارتی مطالبه می كنم كه در ارتباط با حالتی كه دولت ارز كالاهای اساسی را با قیمت ۴، ۲۰۰ تومان برای واردات عرضه می كند دیگر نباید انتظار داشته باشیم كه مبانی محاسباتی قیمت ارز نیمایی یا ارز بازار آزاد باشد. پس دوستان در حوزه نظارتی باید با قدرت بیشتری عمل كنند.

1398/02/18
18:33:36
5.0 / 5
4277
تگهای خبر: بازار , پرداخت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب