دژپسند در كمیسیون مشترك اقتصادی ایران و چین؛

ایران نگاه ویژه به توسعه روابط با چین دارد

ایران نگاه ویژه به توسعه روابط با چین دارد

كارت خوب: وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: دولت جمهوری اسلامی ایران نگاه ویژه ای به توسعه، تقویت و گسترش روابط خود با چین دارد.به گزارش كارت خوب به نقل از وزارت اقتصادی و دارایی ایران، فرهاد دژپسند در هفدهمین كمیسیون مشترك اقتصادی ایران و چین در پكن با بیان این مطلب گفت: در همین چارچوب رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری اسلامی ایران، بر اهمیت روابط سیاسی، اقتصادی و راهبردی با چین تاكید ویژه دارند.
وی با قدردانی از میزبانی صمیمانه چین در برگزاری كمیسیون اقتصادی مشترك اظهار داشت: برگزاری مستمر كمیسیون مشترك، نشانگر اهتمام دو كشور در اجرای برنامه های اقتصادی دوجانبه است.
دژپسند اضافه كرد: هفدهمین اجلاس مشترك دو كشور از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد برای اینكه مقرر است در این اجلاس یك روابط بنیادین و راهبردی را پی ریزی نماییم.
وی ابراز امیدواری كرد مباحثی كه امروز مطرح می شود بطور بنیادین خیلی از مسائل میان دو كشور را پیش ببرد.
دژپسند همین طور ابراز امیدواری كرد جلسات كمیسیون مشترك نقش مهمی در تحقق این خواسته ها داشته باشد.
وی اشاره كرد: بهترین تحول و نقطه عطف در روابط دو كشور، سفر سال ۲۰۱۶ 'شی جین پینگ' به تهران با امضای ۱۷ سند همكاری بود و الان معتقدیم این اسناد باید با سرعت عملیاتی شود و اسناد جدید هم به امضا برسد.
گفتنی است، هفدهمین كمیسیون مشترك همكاریهای اقتصادی ایران و چین امروز (سه شنبه) با حضور وزرای امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران و وزیر بازرگانی جمهوری خلق چین در پكن اجرا شد.
در این اجلاس 'فرهاد دژپسند' وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران و «ژانگ شأن» وزیر بازرگانی چین، راهكارهای گسترش همكاریهای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین در حوزه های سرمایه گذاری، تجاری، مالی و بانكی، ارتباطات، انرژی و محیط زیست، كشاورزی، علمی، آموزشی، فرهنگی و گردشگری را بررسی كردند.
دو طرف در این جلسه ضمن تاكید بر توسعه و تقویت روابط دو جانبه، خواهان رفع موانع احتمالی بر سر راه توسعه روابط تجاری و اقتصادی دو كشور شدند.
در حاشیه این نشست، دو یادداشت تفاهم همكاری میان اتاق بازرگانی چین و ایران و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران و اتاق صادر كنندگان و وارد كنندگان دارو چین به امضا رسید.
دیدار با وزیر بازرگانی، دیدار با تجار ایرانی و چینی و حضور در همایش فرصت های سرمایه گذاری مشترك از دیگر برنامه های سفر دو روزه وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران به چین بود.
گفتنی است، شانزدهمین كمیسیون مشترك همكاریهای اقتصادی ایران و چین در تهران برگزار شده بود.

1398/01/03
15:05:04
5.0 / 5
4387
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
کارت خوب

کارت ویزیت خوب