از ماه می؛

آمریكا در نظر دارد صادرات نفت ایران را به زیر ۱میلیون بشكه برساند

آمریكا در نظر دارد صادرات نفت ایران را به زیر ۱میلیون بشكه برساند

به گزارش كارت خوب دو منبع مطلع خبر دادند ایالات متحده در نظر دارد از ماه می، با كاهش ۲۰ درصدی صادرات نفت ایران، میزان آنرا به زیر ۱ میلیون بشكه در روز برساند.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، دو منبع مطلع خبر دادند ایالات متحده در نظر دارد از ماه می، با كاهش ۲۰ درصدی صادرات نفت ایران، میزان آنرا به زیر ۱ میلیون بشكه در روز برساند.
رئیس جمهور آمریكا، دونالد ترامپ، در نظر دارد نهایتاً صادرات نفت ایران را كاملاً متوقف نماید تا درآمد اصلی تهران را از دست آن خارج كند.
به احتمال زیاد آمریكا معافیت از تحریم های خویش را برای اغلب كشورهایی كه خریدار نفت ایران هستند، شامل بزرگترین خریداران آن، چین و هند، تمدید خواهد نمود. البته تمدید این معافیت ها به شرط این خواهد بود كه كل صادرات ایران به صورت تجمعی از ۱ میلیون بشكه در روز كمتر شود. این میزان ۲۵۰ هزار بشكه در روز كمتر از مقدار صادرات كنونی ۱.۲۵ میلیون بشكه در روز ایران است.
یكی از منابع اظهار داشت: هدف ما هم اكنون این است كه تولید نفت ایران را به زیر ۱ میلیون بشكه در روز كاهش دهیم. این منبع مطلع افزود: دولت ترامپ نگران است با فشار آوردن برای قطع كامل صادرات ایران، سبب جهش قیمت نفت در جهان شود.

1397/12/24
00:45:29
5.0 / 5
4223
تگهای خبر: تحریم , تولید , صادرات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب