وزارت كار اعلام كرد؛

ثبت نام اعزام نیروی كار به آلمان آغاز شد، شرایط و اولویت های شغلی

ثبت نام اعزام نیروی كار به آلمان آغاز شد، شرایط و اولویت های شغلی

به گزارش كارت خوب معاونت توسعه كار آفرینی و اشتغال وزارت كار با صدور اطلاعیه ای از اعزام نیروی كار فارغ التحصیل دانشگاهی به كشور آلمان اطلاع داد.به گزارش كارت خوب به نقل از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، بر طبق این اطلاعیه، این وزارتخانه نسبت به ثبت نام از متقاضیان كار در كشور آلمان با اولویت رشته های علوم كامپیوتر و حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، مكانیك، الكترونیك و پرستاری اقدام می كند.
متقاضیان می توانند برای آگاهی از شرایط و ضوابط مورد پذیرش و ثبت نام، به سامانه كاریابیهای خارجی به نشانی forec.mcls.gov.ir بازگشت كنند.
بر اساس این اطلاعیه، ثبت نام متقاضیان به منزله پذیرش برای اعزام نیست.
شرایط و ضوابط افراد متقاضی كار در كشور آلمان
- حداكثر سن ۴۰ سال
- داشتن مدرك زبان آلمانی حداقل در سطح B۱
- داشتن حداقل مدرك كارشناسی در هر یك از رشته های علوم كامپیوتر، مكانیك، الكترونیك و پرستاری
- موفقیت در مصاحبه و تطبیق مدارك تحصیلی
- انعقاد قرارداد با دفتر هدایت و حمایت نیروی كار ایرانی در آلمان سپس تائید نهایی مدارك تحصیلی و زبان
- پرداخت مبلغ ۵۰۰ یورو به دفتر هدایت و حمایت به صورت علی الحساب بابت تطبیق مدارك تحصیلی، اصلاح رزومه، مصاحبه زبان و مصاحبه با ۳ كارفرمای آلمانی به منظور عقد قرارداد كاری
- پرداخت مبلغ ۴.۰۰۰ یورو در رشته های مهندسی و ۲۰۰۰ یورو در رشته های پرستاری طبق قرارداد (با احتساب ۵۰۰ یورو پرداخت علی الحساب در صورت پذیرش كارفرما)
- پرداخت ۲۰۰۰ یورو به شركت حقوقی آلمانی طرف قرارداد دفتر هدایت و حمایت بابت پیگیری و دریافت ویزای كار سپس انعقاد قرارداد كار
لازم به ذكر است متقاضی از زمان ثبت نام تا اشتغال به كار به غیر از مبالغ عنوان شده هیچ گونه مبلغ دیگری پرداخت نخواهد كرد و دریافت هر وجه دیگری تحت هر عنوانی ممنوع می باشد.
در صورتی كه سپس معرفی متقاضی و انجام مصاحبه با ۳ كارفرمای آلمانی، متقاضی مورد پذیرش قرار نگرفت، ادامه فعالیت برای اشتغال نامبرده متوقف و پرونده وی مختومه خواهد شد. در این صورت مبلغ علی الحساب (۵۰۰ یورو) بابت هزینه های انجام شده محاسبه می گردد.
اولویت های مهم شغلی آلمان برای پذیرش نیروی كار آلمان
۱- علوم كامپیوتر و حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات
۲- مكانیك
۳- الكترونیك
۴- پرستاری و پی را پزشكی

1397/12/22
18:06:43
5.0 / 5
4710
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب