یكی از اقتصاددانان ارشد وزارت كشاورزی آمریكا؛

جنگ تجاری صادرات دانه سویای آمریكا به چین را ۹۰ درصد كم كرد

جنگ تجاری صادرات دانه سویای آمریكا به چین را ۹۰ درصد كم كرد

به گزارش كارت خوب یكی از مقامات دولت ترامپ اطلاع داد كه در سال زراعی ۲۰۱۹، پیش بینی می شود صادرات دانه سویای آمریكا به چین به شدت كاهش پیدا كند.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از اسپوتنیك، یكی از مقامات دولت ترامپ اطلاع داد كه در سال زراعی ۲۰۱۹، پیش بینی می شود صادرات دانه سویای آمریكا به چین به شدت كاهش پیدا كند كه این اثرات منفی سیاست های تجاری خصمانه آمریكا در قبال چین است.
اقتصاددان ارشد وزارت كشاورزی آمریكا، رابرت جوهانسون اظهار داشت: به دلیل اختلافات تجاری، صادرات دانه سویا به چین، ۲۲ میلیون تن یا بیشتر از ۹۰ درصد كاهش داشته است.
به گفته وی، در صورتیكه دولت ترامپ به سیاست گذاری های تجاری فعلی خود ادامه دهد، چین از نخستین خریدار بزرگ دانه سویای آمریكا در ۲۰۱۷ به پنجمین خریدار بزرگ آن در ۲۰۱۹، تبدیل می شود.
این اقتصاددان در اجلاس سالانه وزارت كشاورزی آمریكا، در واشنگتن، اظهار داشت: پیش بینی می شود سهم كل صادرات كشاورزی آمریكا به چین به ۶ درصد برسد كه افت شدیدی به حساب می آید.
ترامپ با این حساب كه میلیاردها دلار به حساب های ذخیره خزانه داری آمریكا سرازیر شده است، از تعرفه های خود بر كالاهای چینی دفاع می كند، درحالی كه این امكان دارد از دیدگاه تجاری ترامپ درست به نظر برسد، اما از لحاظ سیاسی امكان دارد منجر به مرگ سیاسی وی در ۲۰۲۰ شود. كشاورزانی در ایالت های ایلینویز، ایندیانا و ویسكتنزین، با سرعتی بیشتر از آن چه در بحران بزرگ مالی ۲۰۰۸ اتفاق افتاد، ورشكسته خواهند شد.
دیوی استیفنز، معاون اتحادیه دانه سویای آمریكا، می گوید: اگر این جنگ تجاری بزودی حل وفصل نشود، ما شاهد عواقب بازگشت ناپذیری خواهیم بود.
سخنگوی اتحادیه ملی كشاورزان آمریكا هم به اسپوتنیك اظهار داشت: علاوه بر این كه كشاورزان به سمت ورشكستگی می روند، قیمت محصولات كشاورزی هم سال ها پایین خواهد ماند، چراكه ما خوشنامی خود، بعنوان یك شریك تجاری قابل اعتماد را از دست داده ایم.

1397/12/06
14:30:20
5.0 / 5
4266
تگهای خبر: اقتصاد , صادرات , قیمت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب