به سرپرستی رئیس كل گمرك ایران؛

رایزنی برای پیوستن به اتحادیه اوراسیا، پیگیری كاهش تعرفه گمركی

رایزنی برای پیوستن به اتحادیه اوراسیا، پیگیری كاهش تعرفه گمركی

به گزارش كارت خوب مقدمات الحاق ایران به منطقه آزاد اتحادیه اقتصادی اوراسیا، با هدف دریافت تخفیف های تعرفه ای برای صادرات كالاهای ایرانی به این اتحادیه، در مسكو از امروز شروع شد.به گزارش كارت خوب به نقل از گمرك ایران، گفت وگوهای دوجانبه گمرك و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران به سرپرستی مهدی میراشرفی، رئیس كل گمرك ایران با عضو هیات رئیسه و وزیر گمرك اتحادیه اقتصادی اوراسیا، امروز جمعه ۱۹ بهمن ماه، در مسكو آغاز شد.
با توجه به تصویب لایحه الحاق ایران به منطقه آزاد اتحادیه اقتصادی اوراسیا در هیات دولت و تصویب كلیات این لایحه در مجلس شورای اسلامی، مهدی میراشرفی، معاون وزیر اقتصاد و رئیس كل گمرك ایران و هیات همراه با عضو هیات رئیسه و وزیر گمرك اتحادیه اقتصادی اوراسیا، در مسكو دیدار و گفتگو كردند.
در این دیدار كه به منظور رایزنی جهت آماده سازی مقدمات الحاق صورت پذیرفت، مقرر شد پیشنهاد گمرك ایران در زمینه مبادله موافقتنامه شناخت متقابل فعالان اقتصادی مجاز (AEO) و یادداشت تفاهم تبادل الكترونیك اطلاعات از سوی اتحادیه اقتصادی اوراسیا بررسی شود.
از مزایای الحاق به این موافقتنامه، تخفیف های تعرفه ای برای صادركنندگان ایرانی به كشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا شامل كشورهای روسیه، قرقیزستان، قزاقستان، بلاروس و ارمنستان خواهد بود.
مجموع مساحت كشورهای عضو این اتحادیه، بیشتر از ۲۰ میلیون كیلومتر مربع، جمعیت آن بیشتر از ۱۸۰ میلیون نفر و تولید ناخالص داخلی آن در سال ۲۰۱۳ حدود ۴ هزار میلیارد دلار (بر اساس معیار برابری قدرت خرید) است.

1397/11/21
13:07:12
5.0 / 5
4553
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صادرات , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
کارت خوب

کارت ویزیت خوب