از سال ۲۰۰۸ تا كنون؛

نیمی از معادن زغال سنگ آمریكا تعطیل شده اند

نیمی از معادن زغال سنگ آمریكا تعطیل شده اند

كارت خوب: افت تقاضا برای زغال سنگ و افزایش تقاضا برای گاز طبیعی و سوخت های تجدیدپذیر، به تولید زغال سنگ لطمه زده است و بیشتر از نیمی از معادن فعال زغال سنگ آمریكا از سال ۲۰۰۸ تابحال تعطیل شده اند.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از راشاتودی، طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریكا، تولید زغال سنگ این كشور كه در سال ۲۰۰۸ به اوج خود رسیده بود، بیشتر از یك سوم كاهش یافته، درحالی كه تعداد معادن فعال زغال سنگ، از ۱۴۳۵ معدن در سال ۲۰۰۸ به ۶۷۱ معدن در ۲۰۱۷، كاهش پیدا كرده است.
تقاضای كمتر زغال سنگ سبب شده است پس از ۲۰۰۸، معادن كوچكتر و با سودآوری كمتر تعطیل شوند، كه بیشترین تعداد این تعطیلی ها در منطقه آپالاچیان صورت گرفته است.
اداره اطلاعات انرژی آمریكا اعلام نمود: روند صعودی تعطیلی معادن زغال سنگ از سال ۲۰۰۸، بیشتر تحت تاثیر مسائل اقتصادی بوده است و معادن كوچكتر و با سودآوری كمتر، بیشتر در معرض تعطیل شدن قرار دارند.
اداره اطلاعات انرژی آمریكا تخمین می زند كه در سال ۲۰۱۸ مصرف زغال سنگ در آمریكا، ۴ درصد نسبت به سال قبل كاهش یافته و به پایین ترین سطح خود از سال ۱۹۷۹ تا كنون رسیده است.
در بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۸ بخش تولید برق آمریكا ۹۳ درصد مصرف زغال سنگ را به خود اختصاص داده بود، اما از سال ۲۰۰۷ مصرف زغال سنگ در بخش تولید برق كاهش یافته است كه علت آن اختتام فعالیت نیروگاه های زغال سنگی و روی كار آمدن نیروگاه های گاز طبیعی و نیروگاه های انرژی های تجدیدپذیر بوده است. سهم بازار زغال سنگ به نفع گاز طبیعی و انرژی های تجدیدپذیر كاهش یافته است.

1397/11/14
15:14:13
5.0 / 5
5250
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب