تغییرات نرخ ۲۴ قلم مواد خوراكی؛

برنج ۲۰ درصد گران گردید، رب گوجه فرنگی در صدر گرانی هابعلاوهنمودار

برنج ۲۰ درصد گران گردید، رب گوجه فرنگی در صدر گرانی هابعلاوهنمودار

كارت خوب: بررسی قیمت ۲۴ قلم مواد خوراكی در دی ماه سال جاری نشان می دهد، بااینكه نرخ بعضی از این كالاها نسبت به آذرماه كاهشی بوده؛ اما نسبت به دی ماه پارسال، رشد محسوسی را تجربه كرده است.


به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، بررسی قیمت اقلام خوراكی در دی ماه سال جاری نشان می دهد، هر كیلوگرم برنج ایرانی درجه یك در دی ماه، به قیمت ۱۶ هزار و ۹۵ تومان به فروش رفته است كه نسبت به رقم ۱۳ هزار و ۴۳۰ تومان دی ماه سال گذشته، ۱۹.۸ درصد افزایش و نسبت به نرخ ۱۵ هزار و ۹۲۲ تومان آذرماه سال جاری نیز، رشد ۱.۱ درصدی یافته است.
همین طور هر كیلوگرم برنج خارجی درجه یك در دی ماه امسال، ۹ هزار تومان بوده است؛ در صورتی كه نرخ این محصول در دی ماه سال گذشته، ۶ هزار و ۲۳۸ تومان به ثبت رسیده و از این رو، شاهد افزایش ۴۴.۵ درصدی قیمت برنج خارجی طی یك سال بوده ایم. البته نرخ این محصول در دی ماه نسبت به آذرماه سال جاری، كاهش ۰.۶ درصدی را تجربه كرده است. هر كیلوگرم گوشت گوسفندی باز در دی ماه امسال، با نرخ ۶۹ هزار و ۶۷۱ تومان به فروش رسیده است كه نسبت به ۴۰ هزار و ۶۰۰ تومان در دی ماه سال ۹۷، رشد ۷۱.۶ درصدی را تجربه كرده است. نرخ این محصول نسبت به آذرماه سال جاری كه ۶۳ هزار و ۸۶۸ تومان بود، افزایش ۹.۱ درصدی داشته است. هر كیلوگرم گوشت گاو یا گوساله كه در آذر ماه امسال ۶۲ هزار و ۹۰۵ تومان بود، در دی ماه به ۶۵ هزار و ۸۴۱ تومان رسیده كه رشد ۴.۷ درصدی یافته است؛ همین طور این نرخ نسبت به دی ماه سال قبل كه ۳۸ هزار و ۶۸۶ تومان بوده، افزایش ۷۰.۲ درصدی داشته است.
همین طور هر كیلوگرم مرغ ماشینی كه در آذرماه ۱۱ هزار و ۲۴۹ تومان بود با رشد ۱۵.۶ درصدی در دی ماه، به ۱۳ هزار و ۸۸۶ تومان رسید؛ این در شرایطی است كه نرخ این محصول در دی ماه پارینه نیز، ۷ هزار و ۲۳۲ تومان بود كه نشانگر رشد ۷۹.۹ درصدی است. هر كیلوگرم تخم مرغ ماشینی باز در دی ماه ۱۰ هزار و ۵۳۸ تومان بود كه افزایش ۳۱.۱ درصدی نسبت به دی ماه پارینه كه ۸ هزار تومان بود را تجربه كرده است. نرخ این محصول نسبت به آذر ماه كه ۱۱ هزار و ۳۹۶ تومان بود، ۷.۵ درصد كاهش یافته است. بر این اساس؛ هر یك لیتر شیر پاستوریزه باز كه در آذر ماه امسال ۴ هزار و ۳۶۴ تومان بود در دی ماه رشد ۴.۹ درصدی یافت و به ۴ هزار و ۵۷۷ تومان رسید. نرخ این محصول در دی ماه پارینه ۲ هزار و ۸۰۰ تومان بود كه نشان از افزایش ۶۳.۱ درصدی هر لیتر شیر در دی ماه سال جاری دارد.
همین طور هر كیلوگرم ماست پاستوریزه در دی ماه، با قیمت ۶ هزار تومان به فروش رسیده است كه نشان از افزایش ۲.۸ درصدی نسبت به آذرماه (۵ هزار و ۸۶۸ تومان) و افزایش ۵۶.۱ درصدی نسبت به دی ماه پارینه كه ۳ هزار و ۸۶۵ تومان بوده، را نشان داده است. نرخ پنیر ایرانی پاستوریزه (۵۰۰ گرم) باز در دی ماه ۸ هزار و ۷۳۳ تومان بود كه افزایش ۱ درصدی نسبت به آذر ماه (۸ هزار و ۶۵۰ تومان) دارد. نرخ این محصول در دی ماه پارسال، ۵ هزار و ۹۲۸ تومان بود كه بیان كننده افزایش ۴۷.۳ درصد قیمت پنیر در دی امسال است. كره پاستوریزه (۱۰۰گرم) ۴ هزار و ۵۴۹ تومان در دی ماه امسال بفروش رسید كه افزایش ۳۶.۲ درصدی نسبت به دی پارینه كه ۳ هزار و ۳۴۰ تومان داشته و البته نسبت به آذر ماه (۴ هزار و ۵۶۰ تومان) كاهش ۰.۲ درصدی یافته است. هر ۹۰۰ گرم روغن مایع باز در دی ماه امسال ۷ هزار و ۷۰۰ تومان بود كه افزایش ۰.۵ درصدی نسبت به آذر ماه یافته است. نرخ این محصول در دی پارینه ۵ هزار و ۳۸۲ تومان بود كه نشان گر افزایش ۴۳.۲ درصدی این محصول در دی امسال است. هر كیلوگرم موز در دی ماه امسال با افزایش ۱۲۹.۲ درصدی نسبت به دی ماه پارینه كه ۵ هزار و ۶۱۸ تومان بود، به قیمت ۱۲ هزار و ۸۷۹ تومان رسیده است. نرخ این محصول در آذر ماه ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان بود.
سیب درختی زرد، پرتقال و خیار باز در دی ماه به ترتیب با قیمت ۸ هزار و ۱۹۲ تومان، ۴ هزار و ۵۸۵ تومان و ۴ هزار و ۱۰۵ تومان به فروش رفته است كه نسبت به دی ماه پارینه به ترتیب ۱۱۶.۶ درصد، ۳۷.۴ درصد و ۳۶.۴ درصد رشد داشته است. نرخ سیب درختی نسبت به آذرماه امسال، ۳ درصد افزایش و نرخ پرتقال و خیار به ترتیب ۵.۱ درصد و ۳.۷ درصد كاهش داشته است. در دی ماه نرخ گوجه فرنگی، سیب زمینی و پیاز به ترتیب ۴ هزار و ۳۰۰ تومان، ۲ هزار و ۹۷۴ تومان و ۲ هزار و ۹۷۸ تومان بود كه افزایش ۶۲.۱ درصدی، ۷۱.۷ درصدی و ۳۵.۱ درصدی نسبت به دی ماه پارینه دارد؛ ضمن اینكه نرخ گوجه فرنگی نسبت به آذر ماه امسال ۱۷.۲ درصد كاهش و نرخ سیب زمینی و پیاز به ترتیب ۲.۱ درصد و ۱۳.۶ درصد افزایش داشته است.
لوبیا چیتی، عدس، قند و شكر باز به ترتیب با افزایش ۱۶.۹ درصد، ۶.۶ درصد، ۳۲۵ درصد و ۲۷.۶ درصد با نرخ ۱۴ هزار تومان، ۸ هزار و ۷۸۶ تومان، ۵ هزار و ۳۹۴ تومان و ۴ هزار و ۱۸۵ تومان به فروش رسیده است. در میان این ۴ محصول تنها عدس نسبت به آذر ماه یك درصد كاهش قیمت داشته است. رب گوجه فرنگی و چای خارجی بسته ای به ترتیب با افزایش ۲۳۸.۲ درصد و ۴۹.۵ درصد با قیمت ۱۸ هزار و ۹۱۴ تومان و ۳۱ هزار و ۲۲۴ تومان فروخته شده است. نرخ رب گوجه فرنگی نسبت به آذر ماه ۰.۵ درصد كاهش داشته است.

1397/11/08
16:47:40
5.0 / 5
4507
تگهای خبر: فروش , قیمت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب