هشدار یك مقام دولتی چین؛

فشار اقتصادی چین به بازار كار صدمه خواهد زد

فشار اقتصادی چین به بازار كار صدمه خواهد زد

به گزارش كارت خوب بعد از انتشار داده هایی كه نشان داد اقتصاد چین كمترین رشد خود از سال ۱۹۹۰ تا كنون را داشته است، یك مقام دولتی چین اخطار داد فشار اقتصادی رو به پایین، به بازار كار چین لطمه خواهد زد.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز سه شنبه یك روز بعد از انتشار داده هایی كه نشان داد اقتصاد چین كمترین رشد خود از سال ۱۹۹۰ تا كنون را داشته است، یك مقام دولتی چین اخطار داد فشار اقتصادی رو به پایین، به بازار كار چین لطمه خواهد زد.
منگ وی، سخنگوی كمیسیون ملی توسعه و اصلاحات (ان دی سی آر)، اظهار داشت: بازار كار در كل پایدار می باشد، هرچند با تغییرات جدیدی روبروست.
ماه گذشته، صادرات و واردات چین به صورت غیرمنتظره ای كاهش پیدا كرد، درحالی كه افت سفارشات كارخانه ها نشان دهنده افت بیشتر فعالیت اقتصادی در ماه های آینده و حذف مشاغل است.
در آخر ماه دسامبر، نرخ بیكاری چین بر اساس نظرسنجی های انجام شده، به ۴.۹ درصد افزایش پیدا كرد. این در حالیست كه ماه پیش از آن، این نرخ ۴.۸ درصد بود. داده ها نشان داد كه اقتصاد چین، در كل، در سه ماهه پایانی سال كندتر شده و با كمترین رشد خود در ۳ دهه اخیر، همراه بوده است.
برخی از كارخانجات استان گوانگ دانگ چین، مركز صادرات چین، با كاهش تجارت خود، زودتر از معمول همیشه، پیش از تعطیلات سال جدید قمری چین، تعطیل شدند.
منگ اظهار داشت: از نقطه نظر تغییرات، شرایط فضای خارجی، پیچیده و سخت شده است. در میان این تغییرات، باید نگران یك مبحث باشیم و آن فشار رو به پایینی است كه به اقتصاد وارد می شود. این فشار تا حدی به مشاغل منتقل خواهد شد.
منگ اظهار داشت: چین در كوشش برای تثبیت بازار كار، به كاركنان تحصیل كرده و مهاجر، اولویت خواهد داد.

1397/11/03
14:27:57
5.0 / 5
4331
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
کارت خوب

کارت ویزیت خوب