وزیر تجارت چین خبر داد؛

پكن سرمایه گذاری خارجی را تسهیل می كند

پكن سرمایه گذاری خارجی را تسهیل می كند

كارت خوب: وزیر تجارت چین اظهار داشت كه پكن محدودیت های سرمایه گذاری خارجی را كاهش خواهد داد و به مشكلاتی كه شركت های خارجی برای سرمایه گذاری در این كشور با آن روبرو هستند، رسیدگی خواهدنمود.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، وزیر تجارت چین اظهار داشت: پكن محدودیت های سرمایه گذاری خارجی را كاهش خواهد داد و به مشكلاتی كه شركت های خارجی برای سرمایه گذاری در این كشور با آن روبرو هستند، رسیدگی خواهدنمود.
وزیر تجارت چین، ژونگ شان اظهار داشت: چین مالكیت كامل شركت ها برای خارجی ها را در حوزه های بیشتری از اقتصاد این كشور امكان پذیر خواهدنمود و تعداد صنایعی را كه در آن سرمایه گذاری خارجی ممنوع یا محدود شده است را كاهش خواهد داد.
این اظهارات تا حدود زیادی تكرار بیانات قبلی مقامات چین در مورد باز كردن بیشتر فضای بازار بود.
ژونگ اظهار داشت: در سال ۲۰۱۸، سرمایه گذاری مستقیم خارجی در چین، نسبت به پارسال ۳ درصد رشد كرده و به ۱۳۵ میلیارد دلار رسیده است.
البته این نشان دهنده روند كند شدن رشد سرمایه گذاری نسبت به سال های قبل است. در سال ۲۰۱۷ سرمایه گذاری خارجی در چین ۷.۹ درصد رشد كرده بود و در سال ۲۰۱۶ هم این مقدار ۴.۱ درصد بود.
اما ژونگ اظهار داشت كه چین توانسته است در شرایطی كه اقتصاد جهان وضعیتی ناامیدكننده دارد، رشد سرمایه گذاری خارجی پایدار خودرا حفظ كند. او اشاره نمود كه سرمایه گذاری خارجی در نیمه اول پارسال در جهان ۴۱ درصد افت كرده بود.
ژونگ اظهار داشت: حل وفصل مناسب اختلافات تجاری با ایالات متحده وظیفه مهم وزارت تجارت در سال ۲۰۱۹ است.
دو طرف در هفته گذشته در پكن، ۳ روز مذاكره تجاری، در سطح معاونان وزیران، برگزار كردند.
ژونگ اظهار داشت: وزارت تجارت به دنبال این است كه در سریع ترین زمان ممكن قانون سرمایه گذاری خارجی را معرفی نماید تا رسیدگی بهتری به شكایت شركت های خارجی صورت گرفته و سرمایه های خارجی بیشتری جذب تولید و فناوری های بالا شوند.
او اظهار داشت: این وزارتخانه خارجی ها را تشویق خواهدنمود كه در مناطق مركزی و غربی چین سرمایه گذاری كنند.

1397/10/25
14:53:39
5.0 / 5
4788
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کارت خوب

کارت ویزیت خوب