داو جونز به زیر ۲۲۰۰۰ واحد بازگشت؛

بدترین سقوط تاریخ وال استریت در شب كریسمس

بدترین سقوط تاریخ وال استریت در شب كریسمس

به گزارش كارت خوب روز دوشنبه، در حالیكه حمله مجدد ترامپ، نگرانی سرمایه گذاران از آشفتگی های سیاسی آمریكا را تشدید كرد، وال استریت بدترین شب كریسمس تاریخ خویش را ثبت نمود.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از سی ان بی سی، روز دوشنبه، دو شاخص مهم وال استریت بدترین شب كریسمس تاریخ خویش را ثبت كردند؛ داوجونز ۵۰۰ واحد ریزش كرد و به زیر ۲۲۰۰۰ واحد سقوط كرد، اس اندپی۵۰۰ هم با سقوط ۲۰ درصدی نسبت به ركوردهای اخیر، به آستانه تحمل فنی خود رسید.
بازارها به آشفتگی های اخیر واشنگتن واكنش نشان می دهند. علاوه بر تعطیلی دولت كه امكان دارد تا سال آینده میلادی طول بكشد، گزارشات از آن حكایت می كند كه ترامپ در حال مذاكره در مورد راهی برای اخراج جرومی پاول، رییس فدرال رزرو است. این مورد علاوه بر سقوط اخیر بازارهای مالی، وزیر خزانه داری آمریكا، استیون منوچین، را بر آن داشت تا برای مقابله با سقوط احتمالی سیستم مالی آمریكا، دست به دامن مدیران عامل ۶ بانك بزرگ آمریكا شود.
به این آشفتگی های سیاسی، استعفای وزیر دفاع آمریكا، جیمز متیس را می توان اضافه كرد كه گفت دیدگاه های وی با رییس جمهور هم خوانی ندارد.
اما سقوط بازارها در روز دوشنبه، دلیل محكم تری هم داشت؛ ترامپ در توییت جدید خود حمله به فدرال رزرو را از سر گرفت و اظهار داشت: تنها مشكل اقتصاد آمریكا، فدرال رزرو است، آنها دركی از بازار ندارند.
شاخص داوجونز بیشتر از ۵۰۰ واحد سقوط كرد و در بدترین شب كریسمس تاریخ خود، به پایین تر از ۲۲۰۰۰ واحد رسید. شاخص داوجونز هم بیشتر از ۲ درصد سقوط كرد ولی توانست تمام این سقوط را جبران كند، اما دوباره در آخر بیشتر از ۲ درصد از ارزش خویش را از دست داد.
شاخص اس اندپی۵۰۰ هم ۱.۸ درصد سقوط كرد، درحالی كه شاخص كامپوزیت نزدك ۱.۲ درصد پایین تر بسته شد. قبل از این بدترین شب كریسمس تاریخ وال استریت مربوط به سال ۱۹۸۵ بود كه هر دو شاخص اس اندپی و داوجونز كمی بیشتر از ۰.۶ درصد افت كرده بودند.
با سقوط سنگین امشب، اس اندپی۵۰۰ كمتر از ۱ درصد با ورود به منطقه تحمل فنی خود فاصله دارد و سقوط آن نسبت به ركورد اخیر به ۱۹.۳ درصد رسیده است. وال استریت معمولا سقوط بیشتر از ۲۰ درصد را محدوده تحمل فنی بازار اعلام می كند.
بورس نیویورك امروز زودتر تعطیل شد و در ساعت ۱۳ به وقت محلی پایان یافت. این بورس فردا به دلیل عید كریسمس تعطیل خواهد بود.

1397/10/05
18:23:41
5.0 / 5
4439
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب