كارشناسان می گویند؛

تقویت یوآن در بلندمدت با گشایش سیستم مالی چین

تقویت یوآن در بلندمدت با گشایش سیستم مالی چین

به گزارش كارت خوب اقتصاددانان و استراتژیست ها معتقدند، در صورتیكه چین به همین ترتیب به گشایش سیستم مالی خود ادامه دهد، به نظر می آید افزایش اهمیت جهانی یوآن حتمی باشد.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از سی ان بی سی، اقتصاددانان و استراتژیست ها معتقدند، در صورتیكه چین به همین ترتیب به باز كردن سیستم مالی خود ادامه دهد و بیشتر به استفاده از یوآن در معاملات بین المللی تاكید داشته باشد، در بلندمدت جریان سرمایه در ارز چین تقویت خواهد شد.
بسیاری از متخصصان معتقدند جنگ تجاری باشد یا نباشد، یك مبحث مشخص است؛ به نظر می آید افزایش اهمیت جهانی یوآن حتمی باشد. اما همه چیز به آرامی پیش نخواهد رفت، و فقدان تمایل مقامات چینی برای ورود سرمایه گذاران بیشتر به این كشور، احیانا از بین نخواهد رفت.
چی لو، اقتصاددان ارشد شركت مدیریت سرمایه بی ان پی پاریباس، می گوید: در حالیكه چین اجازه می دهد جریان سرمایه گذاری خارجی با استفاده از چند موسسه مالی منتخب، افزایش پیدا كند و برنامه توسعه پروژه «یك كمربند اقتصادی، یك مسیر» را دنبال می كند، یوآن اهمیت جهانی بیشتری پیدا خواهد نمود.
لو، روز دوشنبه به سی ان بی سی اظهار داشت: پس اگر شما به این مسیر نگاه كنید، راهی وجود ندارد كه یوآن ارز ضعیفی بشود. در صورتیكه یوآن در بلند مدت ارز ضعیفی می شد، مقبولیت خود در معاملات جهانی را از دست می داد.
از سوی دیگر رهبران آمریكا و چین توافق كردند كه تنش های تجاری خویش را كاهش دهند و در این میان یكی از شرایط توافق شده این است كه چین سیستم مالی خویش را به روی سرمایه گذاران خارجی بازتر كند. ورود سرمایه بیشتر به بازار چین سبب تقویت بیشتر یوآن خواهد شد.
تاریخ حیاتی بعدی برای این كه ببینیم در ادامه جنگ یا صلح تجاری، چه مسیری را دنبال خواهیم كرد، همین نزدیكی ها و خیلی پیش از تمام شدن دوره ۹۰ روزه ایست كه رییس جمهور آمریكا، ترامپ و رییس جمهور چین، جین پینگ، توافق كرده اند طی آن برای حل اختلافات تجاری خود مذاكره كنند.
۱۸ دسامبر، چهلمین سالگرد اصلاحات اقتصادی چین است و به اعتقاد اسكات كندی، معاون فریمن چیر در مطالعات چین و رییس پروژه تجارت چین و اقتصاد سیاسی، در مركز مطالعات استراتژیك و بین الملل، مقامات چینی می توانند از این فرصت استفاده كنند تا به پایبندی خود برای تغییر در اقتصاد خود تاكید كنند.
كندی اظهار داشت: آن چه پكن در تاریخ ۱۸ دسامبر انجام می دهد، تحولاتی در واشنگتن به همراه دارد كه مواضع آمریكا و چین را نسبت به هم روشن خواهد نمود.

1397/09/13
15:22:39
5.0 / 5
4774
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
کارت خوب

کارت ویزیت خوب