به ارزش ۲۰۰ میلیارد یوآن؛

چین سوآپ ارزی با اندونزی را تمدیدكرد، افت بیشتر از پیش جایگاه دلار

چین سوآپ ارزی با اندونزی را تمدیدكرد، افت بیشتر از پیش جایگاه دلار

كارت خوب: بانك مركزی چین اعلام نمود كه یك قرارداد دوجانبه سوآپ ارزی با اندونزی منعقد كرده است كه ارزش آن ۲۰۰ میلیارد یوان است. این قرارداد در حقیقت تمدید قرارداد قبلی بین دو كشور است.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از راشاتودی، بانك مركزی چین اعلام نمود كه یك قرارداد دوجانبه سوآپ ارزی با اندونزی منعقد كرده است كه ارزش آن ۲۸.۸۱ میلیارد دلار است.
طبق آنچه بانك مركزی چین اعلام نموده است این قرارداد ۳ ساله با هدف تسهیل تجارت، تقویت سرمایه گذاری دو جانبه و حفظ پایداری بازارهای مالی، انجام شده است. گزارشات حاكی از این است كه طبق این قرارداد طرفین می توانند تا سقف ۲۰۰ میلیارد یوآن را با ۴۴۰ تریلیون روپیه اندونزی، سوآپ كنند.
این قرارداد در اجلاس سالانه رهبران گروه همكاری اقتصادی آسیا-اقیانوسیه، اپك، به امضا رسید و بدین سان قرارداد قبلی بین دو كشور تمدید شده و حجم تبادلات ارزهای ملی بین دو كشور هم دو برابر میزان قبلی تعیین شد.
رییس بانك مركزی اندونزی، پری وارجیو، در اطلاعیه ای اظهار داشت: این توافق نشان دهنده تقویت همكاری پولی بین بانك اندونزی و بانك خلق چین است و در عین حال نشان داده است دو بانك مركزی با وجود تداوم فضای مبهم بازارهای مالی جهانی، به حفاظت از پایداری مالی خود پایبند هستند.

1397/08/30
15:29:29
5.0 / 5
4228
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
کارت خوب

کارت ویزیت خوب