در سال مالی ۲۰۱۸؛

كمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریكا ۴میلیارد دلار جریمه دریافت كرد

كمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریكا ۴میلیارد دلار جریمه دریافت كرد

كارت خوب: در سال مالی ۲۰۱۸، بخش اجراییات كمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریكا، از ۸۲۱ پرونده ۳.۹۴۵ میلیارد دلار جریمه و غرامت دریافت كرده است.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، بر اساس گزارش سالیانه جدید، در سال مالی ۲۰۱۸، بخش اجراییات كمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریكا، از ۸۲۱ پرونده ۳.۹۴۵ میلیارد دلار جریمه و غرامت دریافت كرده است.
این میزان نشان دهنده افزایش اندك فعالیت های این كمیسیون است؛ در سال مالی ۲۰۱۷ بخش اجراییات كمیسیون، از ۷۵۴ پرونده، ۳.۷ میلیارد دلار جریمه دریافت كرده بود.
رییس كمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریكا، جی كلایتون، در اطلاعیه ای اظهار داشت: بخش اجراییات در تلاش های خود برای اجرای بد قانون و جبران خسارت های وارده به سرمایه گذاران به شدت موفق بوده است و به موفقیت خود ادامه خواهد داد.
اما در گزارش جدید این سازمان تایید شد كه مقدار بزرگ و قابل توجهی از غرامت ها، تنها از یك پرونده به دست آمده است كه این كمیسیون تنها بخشی ز سرمایه های بازگشت داده شده را دریافت كرده است.
در ماه سپتامبر، شركت نفت برزیلی پترولیو برازیلیرو، توافق كرد كه بابت خاتمه دادن به پروند رشوه خارجی، ۸۵۳ میلیون دلار جریمه و ۹۳۳ میلیون دلار هم غرامت پرداخت كند. در صورتیكه شركت غرامت خویش را كاملا به طرف های تعیین شده پرداخت كند، ۸۵.۳ میلیون دلار به كمیسیون بورس و اوراق بهادار پرداخت خواهد شد.
در سال مالی ۲۰۱۸ كمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریكا، ۷۹۴ میلیون دلار را به سرمایه گذاران صدمه دیده بازگرداند كه نسبت به میزان ۱.۰۷ میلیارد دلار سال ۲۰۱۷، كاهش داشته است.

1397/08/15
16:20:59
5.0 / 5
4500
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب