گمرك ایران اعلام كرد:

شرایط واردات طلا، ارز و طلای خام

شرایط واردات طلا، ارز و طلای خام

كارت خوب: گمرك جمهوری اسلامی ایران در بخشنامه ای به گمركات اجرایی كشور ورود طلا، ارز و طلای خام به كشور را منوط به دریافت مجوز از بانك مركزی و تشریفات گمركی مجاز اعلام نمود.


به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، گمرك جمهوری اسلامی ایران در بخشنامه ای به گمركات اجرایی كشور ورود طلا، ارز و طلای خام به كشور را منوط به دریافت مجوز از بانك مركزی و تشریفات گمركی مجاز اعلام نمود.
در این بخشنامه ترخیص كالاهای وارداتی با رویه بانكی منوط به تاییدیه سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان در خصوص دریافت مابه التفاوت «نرخ ارز زمان پرداخت» و «نرخ ارز در بازار در تاریخ ترخیص» است.
براساس این بخشنامه ورود ارز به صورت اسكناس به داخل كشور بدون محدودیت و مطابق مقررات بانك مركزی و مقررات مبارزه با پولشویی مجاز بوده و ازاین رو درمورد انجام تشریفات گمركی رعایت بخشنامه های مربوطه الزامی است.
واردات طلا (ساخته شده) بدون محدودیت با دریافت مجوز از بانك مركزی و رعایت انجام تشریفات تشریفات گمركی و پرداخت حقوق ورودی و مالیات ارزش افزوده و سایر وجوه متعلقه مجاز است.
واردات طلای خام ( شمش استاندارد) با دریافت مجوز از بانك مركزی و رعایت تشریفات گمركی و رعایت سایر مقررات از پرداخت حقوق، عوارض قانونی و مالیات ارزش افزوده معاف شده است.
بر اساس سیاست جدید ارزی دولت كه به تصویب هیات وزیران رسیده و از ۱۶ مرداد ماه اجرایی شده است، واردات اسكناس ارز و طلای خام به كشور توسط صرافی ها و اشخاص با دریافت مجوز از بانك مركزی و رعایت تشریفات گمركی مجاز است؛ همینطور با تصمیم دولت واردات طلای خام از پرداخت تعرفه گمركی و ارزش افزوده هم معاف شد.

1397/05/23
13:23:24
5.0 / 5
4660
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
کارت خوب

کارت ویزیت خوب