ونزوئلا ۵ صفر را از پول در حال سقوط خود حذف می كند

ونزوئلا ۵ صفر را از پول در حال سقوط خود حذف می كند

كارت خوب: رییس جمهور ونزوئلا اعلام نمود كه ونزوئلا در كوشش برای مهار تورم، ۵ صفر از پول بولیوار را حذف خواهد كرد؛ قبلا قرار بود ۳ صفر از این پول حذف شود.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، رییس جمهور ونزوئلا، نیكولاس مادورو اعلام نمود كه ونزوئلا ۵ صفر از پول بولیوار را حذف خواهد كرد، این درحالی است كه قبلا قرار بود ۳ صفر از این پول حذف شود. دولت با این كار تلاش می كند با تورمی كه پیش بینی شده است امسال به ۱ میلیون درصد برسد، هماهنگ شود.
از سال ۲۰۱۴ كه قیمت های نفت سقوط كردند، اقتصاد این كشور عضو اوپك هم نتوانست سیستم سوسیالیستی خویش را پابرجا نگاه دارد و به صورت مداوم در حال نزول است. در ماه جون طبق اعلام كنگره كه توسط مخالفان دولت اداره می شود، تورم این كشور ۴۶۰۰۰ درصد اعلام گردید. اما آی ام اف اعلام نمود كه امسال تورم این كشور می تواند ۷ رقمی شود و بحران اقتصادی این كشور مشابه بحران زیمباوه در سال ۲۰۰۰ و آلمان در ۱۹۲۰ خواهد شد.
مادورو در یك سخنرانی تلویزیونی اظهار داشت: اصلاحات اقتصادی از ۲۰ آگوست آغاز خواهد شد. او پول های جدید را هم كه از ماه بعد منتشر خواهند شد، نمایش داد.
او بدون این كه جزئیاتی عرضه كند اظهار داشت: با این اصلاحات اقتصادی پول بولیوار به ارز دیجیتال پترو متصل خواهد شد.
نرخ بسیار بالای تورم در این كشور، به دست آوردن پول نقد را حدودا غیرممكن كرده است.
در حال حاضر حداقل دستمزد ونزوئلا معادل یك دلار در هر ماه است كه سبب شده است شهروندان به سختی بتوانند خوراك و مواد دارویی لازم خویش را تهیه كنند.
همچنین مادرور اعلام نمود امتیاز انحصاری حوزه نفتی بزرگ اورینوكو را به بانك مركزی این كشور واگذار می كند تا به تقویت ذخایر بین المللی این بانك كمك نماید.

1397/05/07
14:58:01
5.0 / 5
4396
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تورم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب