دستاورد مذاكره تجاری؛

ترامپ از وضع تعرفه بر واردات خودرو كوتاه آمد

ترامپ از وضع تعرفه بر واردات خودرو كوتاه آمد

كارت خوب: ترامپ توافق كرد از وضع تعرفه بر خودرو خودداری كند تا دو طرف مذاكراتی را برای برداشتن سایر موانع تجاری آغاز كنند. بدین سان خطر شكل گیری یك جنگ تجاری فروكش كرد.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، در آن چه رییس اروپا «كاهش مهم تنش ها» نامید، ترامپ توافق كرد از وضع تعرفه بر خودرو خودداری كند تا دو طرف مذاكراتی را برای برداشتن سایر موانع تجاری آغاز كنند. بدین سان خطر شكل گیری یك جنگ تجاری فروكش كرد.
پس از دیدار كاخ سفید، ترامپ و رییس كمیسیون اروپا، جانكلود جانكر، گفتند در این مذاكرات همینطور به دنبال حل وفصل تعرفه های آمریكا بر فولاد و آلومینیوم و تعرفه های تلافی جویانه اروپا، هستند. این از نظر تولیدكنندگان فلزات، گامی رو به عقب تلقی می گردد.
ترامپ اظهار داشت كه اروپا قبول كرده است خرید گاز مایع آمریكا را افزایش دهد و موانع تجاری پیش روی صادرات دانه سویای آمریكا را كم كند. بدین سان اروپا به بخش كشاورزی و انرژی آمریكا كمك می نماید.
ترامپ بعد از این دیدار به خبرنگاران اظهار داشت: دانه سویا خیلی مهم می باشد و اتحادیه اروپا حدودا فوری، مقدار خیلی زیادی دانه سویا خواهند خرید.
ترامپ كمی بعد توییت كرد كه كار روی مستندات به سرعت درحال انجام است واضافه كرد كه دیدار با جانكر خیلی گرم بوده است.
ترامپ نوشت: پیشرفتی به سرعت حاصل شد كه هیچ كس فكر نمی كرد ممكن باشد. منظور ترامپ تغییر نسبت به ۱۵ جولای است كه او ۲۸ كشور اتحادیه اروپا را «دشمن» تجاری نامید.
جانكر گفت دو طرف توافق كردند تا زمانی كه در حال مذاكره هستند از وضع تعرفه های دیگر، شامل تعرفه بر خودرو و قطعات خودرو، اجتناب كنند.
تعرفه های ۲۵ درصدی آمریكا بر وارات فولاد و ۱۰ درصدی بر واردات آلومینیوم، همچنان در طول مذاكرات پا برجا هستند، اما این نخستین باریست كه آمریكایی ها توافق كرده اند در مورد اقداماتی كه در مورد فولاد و آلومینیوم كرده اند، تجدید نظر كنند.
وزیر اقتصاد دولت آنگلا مركل، پیتر آلتمایر، توییت كرد: پیشرفتی حاصل شد كه می تواند از یك جنگ تجاری جلوگیری كند و هزاران شغل را حفظ كند. این برای اقتصاد جهان خیلی خوب است.

1397/05/05
14:11:45
5.0 / 5
4430
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
کارت خوب

کارت ویزیت خوب