بر اساس شاخص تورم تیرماه؛؛

فاصله تورمی دهك های جامعه افزایش پیدا كرد، جدول تورم ۱۰ دهك هزینه ای

فاصله تورمی دهك های جامعه افزایش پیدا كرد، جدول تورم ۱۰ دهك هزینه ای

كارت خوب: محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات بین ۹.۴ درصد برای دهك اول تا ۱۱.۲ درصد برای دهك دهم است.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، شاخص قیمت مصرف كننده كل كشور بر مبنای دهك های هزینه ای تیر ۱۳۹۷ توسط مركز آمار ایران منتشر گردید. بر طبق این گزارش نرخ تورم كل كشور در تیر ماه ۱۳۹۷ برابر ۸.۷ درصد است كه در دهك های مختلف هزینه ای در بازه ۸.۴ درصد برای دهك اول تا ۸.۹ درصد برای دهك هشتم نوسان دارد.
محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» بین ۹.۴ درصد برای دهك اول تا ۱۱.۲ درصد برای دهك دهم است. هم چنین اطلاع مذكور در مورد گروه عمده «كالاهای غیر خوراكی و خدمات» بین ۷.۶ درصد برای دهك دوم تا ۸.۳ درصد برای دهك دهم است.
افزایش فاصله تورمی دهك ها
بر اساس اعداد مربوط به تورم در بین دهك های مختلف هزینه ای، فاصله تورمی دهك ها در این ماه به ۰.۵ درصد رسید كه نسبت به ماه قبل (۰.۳ درصد) ۰.۲ واحد درصد افزایش نشان داده است. فاصله تورمی در گروه عمده «خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ۰.۱ درصد افزایش و در گروه عمده «كالاهای غیر خوراكی و خدمات» نسبت به ماه قبل ۰.۳ درصد افزایش نشان داده است.

برای مشاده جدول تورم نقطه ای دهك ها یا تغییر در قدرت خرید خانوارهای مختلف كشور نسبت به ماه مشابه سال قبل، برای ماه جاری و ماه قبل، نمودار ها و جزئیات بیشتر این خبر به فایل پیوست رجوع كنید.

1397/05/04
18:43:27
5.0 / 5
4468
تگهای خبر: تورم , خدمات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
کارت خوب

کارت ویزیت خوب