قربانی جدید جنگ تجاری آمریكا وچین، خودروسازی آلمان بامشكل مواجه گردید

قربانی جدید جنگ تجاری آمریكا وچین، خودروسازی آلمان بامشكل مواجه گردید

كارت خوب: بالا رفتن سروصداها و تبادل كلمات بین آمریكا و چین كه دنیا را با تهدید جنگ تجاری روبرو ساخته، یك قربانی دیگر پیدا كرده كه این قربانی بخش خودروسازی آلمان است.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، بالا رفتن سروصداها و تبادل كلمات بین آمریكا و چین كه دنیا را با تهدید جنگ تجاری روبرو كرده است، یك قربانی دیگر پیدا كرده است، بخش خودروسازی آلمان.
خودروسازان لوكس دایملر و بی ام و آلمان هم به جمع نخستین تلفات جانبی جنگ تجاری آمریكا و چین كه بدترین نوع جنگ تجاری در سطح جهانی است كه از دهه ۱۹۳۰ تا كنون بی سابقه بوده است، می پیوندند. قبلا كشاورزان آمریكایی و سازندگان پنل های خورشیدی و فولادسازان چینی، در این جمع قرار داشتند. به نظر می آید صنایع منفردی مثل كشاورزی، خودرو و تكنولوژی، به شدت از این جنگ تجاری صدمه خواهند دید.
شركت دایملر آلمان پیش بینی سود ۲۰۱۸ خویش را كاهش داد، درحالی كه شركت بی ام و، كه كارخانه واقع در كارولینای جنوبی آن، بزرگترین صادركننده خودرو در آمریكا است، اعلام نمود كه به دلیل تهدید جنگ تجاری، به گزینه های استرتژیك چشم دوخته است.
حالا همه منتظر ۶ جولای هستند تا ببینند كه آیا واقعا جنگ تجاری شروع خواهد شد یا نه. این تاریخی است كه طبق تهدیدات ترامپ، بخش اول تعرفه ها بر ۵۰ میلیارد دلار از واردات چین اعمال خواهد شد.
مقامات چین اخطار داده اند كه تلافی خواهند كرد و ترامپ هم تهدید كرده است كه احتمال آن وجود دارد كه بر ۴۵۰ میلیارد دلار دیگر از واردات چین، تعرفه وضع كند و بدین سان نزدیك به ۵۰۰ میلیارد دلار از واردات آمریكا از اقتصاد دوم جهان مشمول تعرفه های سنگین خواهد شد.
در معاملات دیشب وال استریت، بازارهای مالی تحت افزایش تهدیدهای تجاری افت كردند، هرچند خودروسازانی مانند جنرال موتور و فورد موتور توانستند سقوط سنگین خویش را اندكی بهبود بخشند.
سهام جنرال موتور حدودا ۲ درصد پایین تر بسته شد، درحالی كه فورد موتور ۱.۳ درصد از ارزش خویش را از دست داد و تسلا هم با سقوط سنگین ۴.۱ درصدی روبرو شد.
جنگ تجاری به كشاورزان آمریكایی كه اكثریت آنها در انتخابات ۲۰۱۶ از ترامپ حمایت كرده بودند، صدمه می زند. پیش از این كشاورزان سویای آمریكا شاهد این بودند كه ارزش محصول آنها به پایین ترین سطح چندین ساله خود افت كرد و حالا پرورش دهندگان خوك آمریكا هم حرارت آتش جنگ تجاری با چین را حس خواهند كرد.
چین هم اعلام نموده است از ششم جولای و بعد از اجرایی شدن تعرفه های آمریكا بر ۵۰ میلیارد دلار از واردات چین، تعرفه های جدیدی بر ۶۵۹ كالای آمریكایی دیگر وضع خواهد نمود كه تعرفه های ۵۴۵ مورد از آنها از همان ۶ جولای اجرایی خواهند شد.

1397/04/02
22:17:41
5.0 / 5
4625
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب