در معاملات امروز بازارهای جهان؛

سهام چین با امید به حمایت سیاسی بالا رفت، بازارهای آسیا تقویت شد

سهام چین با امید به حمایت سیاسی بالا رفت، بازارهای آسیا تقویت شد

كارت خوب: روز چهارشنبه، بعد از این كه در معاملات بامداد با اضطراب پیرامون بالا گرفتن تنش های تجاری بین آمریكا و چین، سهام به شدت افت كردند، در معاملات عصرگاهی، بازارهای آسیا دوباره جان گرفتند.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز چهارشنبه، بعد از این كه در معاملات بامداد با اضطراب پیرامون بالا گرفتن تنش های تجاری بین آمریكا و چین، سهام به شدت افت كردند، در معاملات عصرگاهی، بازارهای آسیا دوباره جان گرفتند.
بازارهای آسیا با افت ارزش سهام طی روز گذشته، امروز با موجی از افراد سودجو كه به دنبال خرید سهام ارزان بودند روبرو شدند. شاخص گسترده سهام آسیا اقیانوسیه در خارج از ژاپنِ ام اس سی آی كه روز گذشته تا ۲.۱ درصد سقوط كرده بود، امروز ۱.۱ درصد جهش كرد.
نیكی ژاپن ابتدای امروز را با افت و قرار گرفتن در منطقه منفی شروع كرده بود، اما با گذشت زمان و تا انتهای معاملات ۱.۳ درصد جهش كرد.
در كره جنوبی هم شاخص كوسپی توانست ۱.۴ درصد رشد كند.
بازارهای چین امروز به افت روز گذشته خود ادامه دادند، اما درحالی كه به نظر می رسید سرمایه گذاران در مورد حمایت های دولتی اطمینان حاصل كرده اند، با قوت قلب گرفتن از این مورد ضررها به سود تبدیل شد.
كامپوزیت شانگهای كه روز گذشته با ۳.۸ درصد ضرر بسته شده بود، امروز در اوایل معاملات عصرگاهی ۰.۵ درصد رشد كرد.
شاخص سی اس آی۳۰۰ چین ۰.۶ درصد بالا آمد و كامپوزیت شن زن هم ۱.۴ درصد جهش كرد.
شاخص هانگ سنگ هنگ كنگ كه روز گذشته را با ۲.۸ درصد ضرر به آخر برده بود، در اوایل معاملات عصرگاهی امروز توانست ۱.۴ درصد جهش كند.
یك روز بعد از این كه رییس بانك مركزی چین از سرمایه گذاران درخواست نمود كه آرامش خویش را حفظ كنند، بانك خلق چین طی دستورالعملی اعلام نمود كه این بانك باید ضریب ذخایر مورد نیاز (RRR) را كم كند تا نقدینگی بازار را تقویت كند. این اقدام بر نگرانی های مربوط به تجارت تاكید می كند.
سو ترینس، رییس استراتژی اف اكس در آربی سی كپیتال ماركتز در هنگ كنگ، می گوید: حالا می توان اظهار داشت كه كاهش RRR حتمی است؛ تنها سوال مقدار و بزرگی این كاهش خواهد بود.
نرخ سود اوراق ۱۰ ساله خزانه داری آمریكا، در معاملات ظهر چهارشنبه به ۲.۹۰۲۲ درصد افزایش پیدا كرد. این نرخ در ابتدای روز تا ۲.۸۸۲۰ درصد هم افت كرده بود.
با تقویت سود اوراق، دلار هم در بازار ارز تقویت شد و نرخ خویش را ۰.۲ درصد در برابر ین بهبود بخشید و در ۱۱۰.۲۰ ین معامله شد.
شاخص دلار اما در برابر شش همتای خود تغییر نكرد و در رقم ۹۵.۰۹۴ واحد باقی ماند.

1397/04/01
12:33:32
5.0 / 5
4610
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب