با تشدید تنش بین آمریكا و چین؛

سهام آسیایی به كمترین سطح ۴ماهه رسید، سقوط سنگین ۵درصدی سهام چین

سهام آسیایی به كمترین سطح ۴ماهه رسید، سقوط سنگین ۵درصدی سهام چین

كارت خوب: با داغ تر شدن تنور جنگ تجاری بین چین و آمریكا كه از تهدیدات تعرفه ای جدید ترامپ ضد چین نشات گرفت، سهام آسیایی افت كرد و سهام چین به پایین ترین سطح دو ساله خود رسید.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، با داغ تر شدن تنور جنگ تجاری بین بزرگترین اقتصادهای جهان، بعد از تهدیدات تعرفه ای جدید ترامپ بر ضد چین، سهام آسیایی افت كرد و سهام چین به پایین ترین سطح دو ساله خود رسید.
به نظر می رسد در ادامه معاملات امروز، بازارهای سهام آسیا و اروپا، از بازارهای آسیایی پیروی كنند و همگی در منطقه قرمز (ضرردهی) قرار بگیرند. تا این لحظه (ساعت ۱۲: ۰۵ به وقت تهران) شاخص ای مینی اس اندپی ۵۰۰ آمریكا ۱ درصد سقوط كرده است و شاخص ای مینی داوجونز هم ۱.۱ درصد از ارزش خویش را از دست داده است.
انتظار می رود فوتسی انگلیس ۰.۳ درصد، داكس آلمان ۰.۷ درصد و كاك فرانسه ۰.۸ درصد پایین تر، برای معاملات باز شوند.
تهدید تعرفه ای جدید ترامپ برای وضع تعرفه ۱۰ درصدی به ۲۰۰ میلیارد دلار از واردات چین پاسخی فوری برای تلافی كردن را از جانب این كشور برانگیخت و تنش های تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان با سرعتی فوق العاده بالا گرفت.
گسترده ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه در خارج از ژاپن ام اس سی آی، ۱.۵ درصد سقوط كرد و به كمترین سطح خود از اوایل ژانویه تا كنون رسید. افت این شاخص با ادامه معاملات و تعمیق افت سهام در بازار چین بیشتر شد.
كامپوزیت شانگهای در معاملات امروز با سقوط سنگین ۵ درصدی روبرو شد و هانگ سنگ هنگ كنگ هم سقوط بزرگ ۳ درصدی را تجربه نمود.
نیكی ۲۲۵ ژاپن ۱.۸ درصد سقوط كرد. كوسپی كره جنوبی ۱.۳ درصد از ارزش خویش را از دست داد، درحالی كه سهام استرالیا خلاف جهت آب شنا كردند و ۰.۱ درصد رشد كردند.
در بازار ارز به دنبال اظهارات ترامپ، دلار ۰.۷۵ درصد در برابر ین سقوط كرد و به نرخ ۱۰۹.۷۱۵ ین رسید.
یوآن چین به كمترین نرخ ۵ ماهه خود رسید، اما نرخ یورو در ۱.۱۶۲۲ دلار ثابت ماند.

1397/03/30
14:09:03
5.0 / 5
4550
تگهای خبر: اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
کارت خوب

کارت ویزیت خوب