ناظران مالی وارد عمل شدند؛

بانكهای قبرس حساب مشتریان روس را كنترل می كنند

بانكهای قبرس حساب مشتریان روس را كنترل می كنند

كارت خوب: شهروندان روس كه پول خویش را در بانك های قبرس سپرده گذاری كرده اند، با بازرسی گسترده حساب های خود توسط بانك های قبرس رو به رو شده اند كه گفته می گردد این رفتار، تحت فشارهای آمریكا صورت گرفته است.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از روسیه، شهروندان روس كه پول خویش را در بانك های قبرس سپرده گذاری كرده اند، با بازرسی گسترده حساب های خود توسط بانك و ناظران مالی رو به رو شده اند كه گفته می گردد این رفتار، تحت فشارهای آمریكا صورت گرفته است.
بانك های قبرس حالا از مشتریان روسی خود می خواهند برای تولید حسابرسی بانكی سال قبل خود، درآمدها و پرداخت مالیات خویش را به تائید برسانند. همینطور مستندات دولتی، عناوین مالكیت تجاری و توصیف حاوی جزئیات شركت آنها هم، از ملزومات دیگر خواهد بود.
بانك های قبرس به مشتریان روسی خود یك حق انتخاب می دهند؛ یا حساب خویش را ببندند و یا دارایی های خویش را به بانك تجارت روسیه منتقل كنند كه زیرمجموعه بانك دولتی وی تی ای است.
گزارشات مختلف حاكی از این است كه این بانك ها به دلیل تهدیدهای جدید ناشی از تحریم های آمریكا، قوانین خویش را این چنین سخت گیرانه كرده اند. اداره كنترل دارایی های خارجی آمریكا چندین بار به مقامات قبرس اخطار داده است كه در صورت نافرمانی از امریكا، بانك این كشور هم ممكن است با سرنوشتی كه بانك های لاتویا (كشوری اروپایی بین لیتوانی و استونی) دچار آن شدند، روبرو شود.
در ماه فوریه مقامات مالی آمریكا، بانك ای بی وی ال لاتویا را به پول شویی در مقیاس وسیع متهم كرده و این بانك را با تحریم تهدید كردند. این اتهامات سبب شد سرمایه گذاران حدود ۶۰۰ میلیون یورو از سپرده های خویش را از این بانك خارج كنند و نقدینگی بانك به شدت كاهش پیدا كرد.

1397/03/11
12:39:24
5.0 / 5
4593
تگهای خبر: بانك , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
کارت خوب

کارت ویزیت خوب