با بحران سیاسی در ایتالیا؛

سهام آسیایی افت كرد، نرخ یورو به پایین ترین سطح چندهفته اخیررسید

سهام آسیایی افت كرد، نرخ یورو به پایین ترین سطح چندهفته اخیررسید

كارت خوب: روز سه شنبه با نزدیك شدن به انتخابات زودهنگام در ایتالیا، سهام ایتالیا افت كرد و یورو دوباره به پایین ترین سطح ۶ و نیم ماهه خود پایین آمد.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز سه شنبه با نزدیك شدن به انتخابات زودهنگام در ایتالیا، سهام ایتالیا افت كرد و یورو دوباره به پایین ترین سطح ۶ و نیم ماهه خود پایین آمد. این درحالی است كه مذاكرات دیپلماتیك با كره شمالی و افت قیمت نفت، حال وهوای بازار را تقویت كرده است.
گسترده ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه به جز سهام ژاپن، بعد از سی روز سوددهی متوالی امروز ۰.۳ درصد ضرر كرد.
نیكی ۲۲۵ ژاپن ۰.۸ درصد افت كرد، درحالی كه سهام كره جنوبی ۰.۵ درصد پایین آمد.
بنچ مارك سهام استرالیا اندكی تقویت شد.
درحالی كه بازارهای سنگاپور، مالزی، اندونزی و تایلند، امروز به دلیل تعطیلات رسمی، بسته بودند، نقدینگی در معاملات آسیا كاهش یافته است.
نیك تویدال، تحلیل گر شركت اوراق راكوتن استرالیا، می گوید: بازارها تمركز خویش را بر ادامه وضعیت در حال تحول سیاسی ایتالیا، معطوف كرده اند.
او ادامه داد: این سبب شد كه معاملاتی كه نیاز به ریسك پذیری بالاتری داشتند تحت فشار قرار بگیرند و افت كنند. همینطور در ادامه معاملات امروز تمركز سرمایه گذاران بر فراز و نشیب های مربوط به اجلاس كره شمالی و آمریكا و همینطور روابط تجاری آمریكا-چین، قرار گرفته بود.
شاخص ای مینی اس اندپی ۵۰۰ توانست ۰.۱ درصد رشد كند. معاملات جهانی بازارهای سهام دیشب تحت تاثیر تعطیلی دو مورد از بزرگترین بازارهای جهان قرار گرفت؛ لندن و نیویورك.
در بازار ارز، با آشفتگی سیاسی ایتالیا، یورو كه روز گذشته تا نرخ ۱.۱۶۰۸ دلار پایین آمده بود (كمترین نرخ آن از اوایل نوامبر تا كنون)، امروز در نرخ ۱.۱۶۱۷ دلار تثبیت شد.
در برابر سبد ارزهای مهم جهان، دلار ۰.۲ درصد رشد كرد و نزدیك به بالاترین سطح خود از اواسط نوامبر تا كنون قرار گرفت.
در برابر ین، كه سرمایه امن مواقع بحران است، دلار تا نرخ ۱۰۹ ین در برابر هر دلار، افت كرد و به پایین ترین ركورد سه هفته ای (۱۰۸.۹۴ ین) خود كه به تازگی ثبت كرده بود، نزدیك شد.

1397/03/09
18:22:08
5.0 / 5
4377
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
کارت خوب

کارت ویزیت خوب