نماینده مجلس:

مقابله با قاچاق كالا و ارز باید متحول شود

مقابله با قاچاق كالا و ارز باید متحول شود

كارت خوب: رئیس هیات تحقیق و تفحص مجلس از روند مبارزه با قاچاق كالا و ارز، بر ضرورت در اولویت قرار گرفتن مبارزه با قاچاق كلان و سازمان یافته اظهار داشت: مبارزه با قاچاق كالا و ارز نیاز به تحول اساسی دارد.به گزارش كارت خوب به نقل از خانه ملت، احمد اناركی محمدی اظهار داشت: اعضای هیات تحقیق و تفحص مجلس از روند مبارزه با قاچاق كالا و ارز در ادامه رسیدگی های این هیات به مبحث مبارزه با قاچاق كالا بازدید میدانی از منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی استان هرمزگان داشتند و از گمرك، اسكله ها و انبارهای اموال تملیكی بندر شهید رجایی، پاسگاه شهید میرزایی (گلوگاه) كه در محور بندرعباس- سیرجان قراردارد، بازدید نمودند.
رئیس هیات تحقیق و تفحص مجلس از روند مبارزه با قاچاق كالا و ارز اضافه كرد: در مبارزه با قاچاق كالا و ارز باید صدمه شناسی دقیقی در حوزه های قانونی، اجرایی، انتظامی و قضایی صورت بگیرد و تلاش شود با به كارگیری سیستم های نرم افزاری از قاچاق جلوگیری شود.
نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس اضافه كرد: مبارزه با قاچاق كالا باید به صورت هماهنگ و لحاظ تمامی جوانب صورت بگیرد، از طرفی اقدامات تكمیلی هم باید به نحوی باشد كه انگیزه اقتصادی قاچاق مهار شود.
اناركی محمدی اضافه كرد: برای مقابله با قاچاق خرد مانند كالاهای ته لنجی و كولبری باید به بحث اشتغال مرزنشینان توجه گردد، چون كه در صورت تولید اشتغال پایدار در استان های مرزی، تمایل به قاچاق خرد، كاسته می شود.
وی ادامه داد: در گزارش هیات تحقیق و تفحص مجلس تلاش می گردد تا راهكارهای پیشنهادی برای رفع مشكلات در حوزه مبارزه با قاچاق كالا و ارز پیشنهاد شود. در هر صورت باید با قاچاق كلان و سازمان یافته كه با كانتینر اقدام به واردات كالای قاچاق می كنند، برخورد جدی و موثر صورت گیرد و انجام این مهم به صورت سیستمی باشد و اقدامات پیشگیرانه مدنظر باشد.
این عضو كمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان كرد: تلاش خواهد شد تا در بحث مبارزه با قاچاق كالا و ارز تحول جدی صورت بگیرد، البته انجام این مهم نیاز به همكاری و هماهنگی تمامی دستگاه ها دارد.

1397/03/04
22:11:36
5.0 / 5
4368
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
کارت خوب

کارت ویزیت خوب