برای احیای درآمد ۵۰ میلیارد دلاری دولت؛

تراكنش نقدی بیش از ۱۰هزار دلار در استرالیا ممنوع می گردد

تراكنش نقدی بیش از ۱۰هزار دلار در استرالیا ممنوع می گردد

كارت خوب: دولت استرالیا با اشاره به لزوم مقابله با تقلب های مالیاتی، پول شویی درآمد مواد مخدر و تروریسم، استفاده از پول نقد را برای تراكنش های بالای ۱۰هزار دلار ممنوع می كند.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از اسپوتنیك، دولت استرالیا با اشاره به لزوم مقابله با تقلب های مالیاتی، پول شویی درآمد مواد مخدر و تروریسم، استفاده از پول نقد را برای تراكنش های بالای ۱۰هزار دلار ممنوع می كند. بدین سان نگرانی های جدیدی در مورد افزایش كنترل و نظارت بر جامعه دیجیتال استرالیا، به وجود آمده است.
از جولای ۲۰۱۹، هر گونه خرید با پول نقد كه مبلغ آن ۱۰هزار دلار یا بیشتر باشد، غیرقانونی خواهد بود. مدافعان حریم خصوصی می گویند استفاده از كارت های اعتباری و بانكی كه با موسسات مالی و بانكی در ارتباط هستند، ابزاری كامل برای نظارت بر تراكنش ها هستند.
به غیر از تروریسم و تقلب های مالیاتی، بازار سیاه تنباكو، بزرگترین هدف قوانین جدید است، چراكه این كشور بالاترین نرخ مالیات بر سیگار را در جهان داراست.
این ممنوعیت تراكنش، توسط اداره مبارزه با بازار سیاه استرالیا، پیشنهاد شد و بخشی از طرح اداره خزانه داری استرالیا برای جلوگیری از از دست رفتن ۵۰ میلیارد دلار از درآمدهای دولتی است.
درحالی كه هر بسته سیگار با برچسب سرطان، نزدیك به ۴۰ دلار قیمت دارد، تعجبی ندارد كه بازار سیاه بزرگ سیگار سبب به وجود آمدن گردش عظیمی از نقدینگی در كشوری شود كه ۳۷ درصد از كل تراكنش های تجاری خویش را با پول نقد انجام می دهد.
این خبر بدی برای گروه های تبهكاری، تروریستی و آنهایی است كه تلاش می كنند در پرداخت مالیات خود تقلب كنند و یا با اجازه دادن به افراد دیگر برای فرار از مالیات، در معاملات تخفیف بگیرند.

1397/02/25
15:03:03
5.0 / 5
4308
تگهای خبر: بازار , بانك , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب