رئیس جمهور چین مطرح كرد؛

وعده باز كردن اقتصاد و كاهش تعرفه توسط رییس جمهور چین

وعده باز كردن اقتصاد و كاهش تعرفه توسط رییس جمهور چین

كارت خوب: روز سه شنبه رییس جمهور چین، شی جین پینگ وعده داد اقتصاد این كشور را بازتر خواهد نمود و تعرفه ها را در مورد كالاهایی مانند خودرو كاهش خواهد داد. این سخنان با واكنش مثبت بازارهای جهان روبرو شد.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز سه شنبه رییس جمهور چین، شی جین پینگ وعده داد اقتصاد این كشور را بازتر خواهد نمود و تعرفه ها را در مورد كالاهایی مانند خودرو كاهش خواهد داد. به نظر می رسد این سخنان تلاشی برای خنثی كردن مناقشات تجاری با آمریكاست.
هرچند خیلی از این اظهارات، تكرار اهداف قبلی دولت می باشد كه به قول گروه های تجاری خارجی، اجرای آنها خیلی وقت است كه به تاخیر افتاده است.
گفته های شی جین پینگ، بازار سهام آمریكا، دلار و سهام آسیایی را به اوج رساند.
شی اظهار داشت كه چین به صورت گسترده ای دسترسی سرمایه گذاران به بازارهای خارجی را افزایش خواهد داد، كه این شكایت اصلی شركای تجاری این كشور را مورد هدف قرار می دهد. همینطور بدین سان یكی از مناقشات اصلی با دولت آمریكا را كه چین را به وضع تعرفه هایی بر چندین میلیارد دلار از واردات كالاهایش تهدید كرده بود، حل می كند.
سخنرانی بسیار مورد انتظارِ شی جین پینگ، در اجلاس آسیایی بوئائو در استان جنوبی هاینان، یكی از مهمترین سخنرانی های امسالِ او، در چهلمین سالگرد اصلاحات اقتصادی حزب حاكم كومونیست می باشد. این اجلاس با حظور رهبر قبلی، دنگ شیائوپینگ، راه اندازی شد.
شی اظهار داشت كه چین هرچه سریع تر محدوده مالكیت خارجی را در بخش های خودروسازی، كشتی سازی و هواپیماسازی، بالا خواهد برد و اقدامات اعلام شده لازم برای باز كردن بخش های مالی را شتاب خواهد داد.
شی اظهار داشت: امسال ما به صورت قابل توجهی تعرفه واردات خودرو را كاهش خواهیم داد و در همان زمان از تعرفه واردات برخی كالاهای دیگر هم خواهیم كاست.
او همینطور اظهار داشت كه جنگ سد ذهنی و انحصارطلبی به آجرهای دیوار برخورد خواهد نمود. وی در سخنرانی خود اشاره دقیقی به ایالات متحده یا سیاست گذاری های تجاری آن نكرد.

1397/01/22
15:00:29
5.0 / 5
4554
تگهای خبر: اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب