با احتمال آشتی تجاری، بازار سهام اوج گرفت، دلار افت كرد

با احتمال آشتی تجاری، بازار سهام اوج گرفت، دلار افت كرد

كارت خوب: روز سه شنبه درحالی كه گزارشاتی از مذاكرات پشت پرده ایالات متحده، امیدها را برای جلوگیری از جنگ مخرب تجاری، زنده كرد، بازارهای آسیایی رشد كردند و دلار و ین از رونق افتادند.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز سه شنبه درحالی كه گزارشاتی از مذاكرات پشت پرده ایالات متحده، امیدها را برای جلوگیری از جنگ مخرب تجاری، زنده كرد، بازارهای آسیایی رشد كردند و دلار و ین از رونق افتادند.
با سرنخ گرفتن از معاملات دیشب وال استریت، نیكی ژاپن بهترین روز خود در سه ماه گذشته را ثبت نمود و ۲.۳ درصد جهش كرد.
گسترده ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه در خارجِ ژاپنِ اِم اِس سی آی، حدودا ۱ درصد جهش كرد و سی اس آی ۳۰۰ چین هم ۰.۹ درصد به ارزش خود افزود.
سهام فوتسی ۱.۲ درصد جهش كرد و دادوستندهای اولیه از آن حكایت می كند كه بورس های اروپایی سود سرشاری به دست خواهند آورد. شاخص ای مینی اس اندپی ۰.۳ درصد تقویت شد.
با گزارشاتی از این كه مقامات چینی و آمریكایی مشغول مذاكره برای بهبود روابط تجاری خود و جلوگیری از جنگ تجاری هستند، حال وهوای بازار بهبود یافت.
مقامات كاخ سفید از چین خواسته اند كه تعرفه ها بر واردات خودروی آمریكایی را كاهش دهند، اجازه مالكیت اكثریت سهام برای شركت های خدمات مالی را صادر كنند و نیمه رساناهای (چیپ حافظه) آمریكایی بیشتری بخرند.
نخست وزیر چین، لی كه كیانگ، روز دوشنبه از عزم خود برای حفظ مذاكرات تجاری و تسهیل دسترسی به تجارت های آمریكا، یاد كرد.
در معاملات دیشب وال استریت شاخص داو ۲.۸۴ درصد جهش كرد، درحالی كه اس اندپی ۲.۷۲ درصد و نزدك ۳.۲۶ درصد، اوج گرفتند.
در بازار ارز با آرامش نسب بازار ین در برابر دلار تا نرخ ۱۰۵.۶۱ ین در برابر هر دلار سقوط كرد و در یك زمان حتی به پایین ترین سطح خود از اواخر ۲۰۱۶ تا كنون رسید.
دلار در برابر اغلب ارزهای مهم جهان سقوط كرد و در یك زمان حتی تا پایین ترین سطح ۵ هفته ای ۸۸.۹۷۹ واحد پایین آمد و سپس در نرخ ۸۹.۰۶۳ واحد تثبیت شد.

1397/01/09
11:26:29
5.0 / 5
4478
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
کارت خوب

کارت ویزیت خوب