پرسش های پرتکرار دانشجویان کتاب شد

پرسش های پرتکرار دانشجویان کتاب شد

کارت خوب: کتاب «پرسش دانشجو (پاسخ تفصیلی به 50 پرسش پرتکرار)» با موضوع اسلام- پرسش ها و پاسخ ها تألیف اباذر کافی موسوی منتشر گردید.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از جهاد دانشگاهی، چاپ نخست کتاب «پرسش دانشجو (پاسخ تفصیلی به ۵۰ پرسش پرتکرار)» با شمارگان ۵۰۰ نسخه در۲۰۷ صفحه و به همت انتشارات جهاد دانشگاهی قم به چاپ رسیده است.
در برشی از این اثر می خوانیم:
پرسش، یکی از مهم ترین راه های یادگیری و کسب دانش است و آغازی است برای ورود به عرصه های جدید دانش و مقدمه ای است برای روشن شدن زوایای تاریک ذهن. کسی که نمی داند، باید بپرسد تا از تاریکی نادانی رها شود. هر چه سؤال ها بیشتر و متنوع تر باشند، یادگیری فرد عمیق تر خواهد بود.
در مدت بیست سال تجربه تدریس با پرسش هایی از طرف دانشجوها مواجه می شدم که تعدادی از آنها عمیق و ریشه ای بود و برای یافتن پاسخ مناسب و روشنگر، مجبور بودم از منابع گوناگون استفاده کنم. بعد از بیان مطالب مستند، دانشجو قانع می شد و گاه در جست وجوی منابع بیشتر برای تحقیق بود. به این جهت اهتمام شد در کنار پاسخ ها منابع مختلفی نیز معرفی شود. بعد از مدتی بر آن شدم تا مجموعه ای از این پرسش ها و پاسخ ها را با رعایت سادگی بیان و استدلالی بودن، جمع آوری نمایم و در دسترس اساتید و دانشجویان طالب فهم قرار دهم. مجموعه ۵۰ پرسش فعلی، نخستین نوشتار دراین زمینه است و بنظر می رسد بتوان پاسخ پانصد پرسش را به همین منوال ارائه نمود.
منبع:

1403/04/15
18:21:16
5.0 / 5
87
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب